قیمت بلیط مترو از ابتدای اردیبهشت‌ماه افزایش می‌یابد

قیمت بلیط مترو از ابتدای اردیبهشت‌ماه افزایش می‌یابد

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران از افزایش قیمت بلیط متروی تهران و حومه از تاریخ یکم اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران و تایید فرمانداری، افزایش قیمت بلیط مترو در تاریخ اعلام شده اجرایی می‌شود.

غلامحسین آرام درباره افزایش قیمت حمل و نقل عمومی اظهار کرد: در حال حاضر فقط مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در مورد قیمت متروی تهران و حومه به فرمانداری ارسال، اصلاح و تایید شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: افزایش قیمت بلیط متروی تهران و حومه از تاریخ یکم اردیبهشت ماه اجرایی می‌شود و این افزایش قیمت نیز از 5 تا 20 درصد و بنابر تعیین مسیرها متفاوت خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه شورای اسلامی شهر تهران اعتراض فرمانداری تهران در برخی بندهای مربوط به افزایش قیمت بلیط مترو را پذیرفت و این موضوع از ابتدای اردیبهشت اجرایی می‌شود.

آرام، درباره افزایش قیمت سایر ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها گفت: در مورد افزایش قیمت کرایه‌های سایر حمل‌ونقل‌های عمومی نیز هنوز مصوبه‌ای به فرمانداری ارسال نشده است.

وی تاکید کرد: فعلا درباره افزایش قمیت‌های سایر ناوگان حمل و نقل عمومی برنامه‌ای نداریم اما اگر بخواهد این موضوع هم اجرایی شود، باید ابتدا مصوبه لازم از سوی شورای شهر ارائه و سپس بررسی کارشناسی شود.

گفتنی است، با توجه به مصوبه شورای شهر و تایید فرمانداری تهران، قیمت بلیط تک سفره از 800 تومان به یک هزار تومان افزایش می‌یابد. ضمنا قیمت بلیط مترو خط فرودگاه امام (ره) نیز تا 7 هزار و 500 تومان رشد پیدا می‌کند.

افزایش قیمت بلیط‌های تک سفره تا سقف یک هزار تومان فقط مشمول بلیط‌های کاغذی است و قیمت کارت بلیط‌ها به این میزان افزایش نمی‌یابد.

برای دارندگان کارت بلیط تخفیف‌های 66 درصدی گرفته شده که البته این موضوع نیز بستگی به تعداد سفرهای مسافران دارد؛ دارندگان کارت بلیط مترو حتی اگر بلندترین مسیر را طی کنند نیز حدود 800 تومان کرایه می‌پردازند.

 

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند