موضوعات داغ:

قیمت بلیط پروازهای کیش درایام نوروز تغییر نمی‌کند

قیمت بلیط پروازهای کیش درایام نوروز تغییر نمی‌کند

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش با اشاره به آماده‌سازی ناوگان کیش‌ایر برای پروازهای نوروزی به کیش از افزایش پروازها از مبادی مختلف به جزیره کیش خبر داد و گفت: در این ایام ۴ فروند شناور غیر از شناورهای موجود گردشگری بین جزیره کیش و ۳ بندر چارک، آفتاب و لنگه افزوده شد.

علیرضا قائدیان امروز در نشست خبری تسهیلات سفرهای نوروزی جزیره کیش، اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروزی در کشور ستاد سفرهای نوروزی شکل می‌گیرد که در مورد جزیره کیش نیز از اوایل بهمن‌ماه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی جزیره کیش تشکیل شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: در ۱۱ کمیته تخصصی فعالیت‌ها در این ستاد تعریف شد و برنامه‌ریزی‌های سفرهای نوروزی انجام شد.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش، گفت:‌در این دو ماه تمهیداتی فراهم شد که مسافران با توجه به شرایط و ضوابط، امکانات ویژه‌ای در جزیره کیش داشته باشند.

قائدیان بابیان اینکه از سه بندر اصلی به‌عنوان مبادی ورودی به جزیره کیش در سواحل خلیج‌فارس شناور مسافری وجود دارد، گفت: از بنادر چارک، آفتاب و بندرلنگه شناور مسافری به جزیره کیش و بالعکس وجود دارد، همچنین در تردد این سه بندر به جزیره کیش طی هماهنگی با سازمان بنادر و دریانوردی ۴ فروند شناور که قابلیت حمل مسافر و خودرو دارد به شناورهای برنامه‌ای این مسیرها افزوده شده است.

وی گفت: در تاسیسات بندری و بازدیدها امسال وضعیت مطلوب‌تری در ارائه خدمات در زمان انتظار مسافران در ورود به جزیره از بندر چارک خواهیم داشت، ضمن آنکه شرایط مناسبی در بندر آفتاب فراهم شده است.

ثبات قیمت بلیط تهران ـ کیش ـ تهران برای ایام نوروز

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش اضافه کرد: بر اساس رویکرد سازمان منطقه آزاد شرکت هواپیمایی کیش مأموریت تقویت و توسعه زیرساخت سفر به جزیره کیش را در دستورکار قرا داد و مسیرهای پروازی کیش‌ایر غیر از مسیرهای مرتبط به سمت کیش، از برنامه حذف می‌شود و به‌جای آن توسعه مبادی به جزیره کیش در دستورکار خواهد بود.

قائدیان گفت: از فرودگاه‌های کاشان، ‌آبادان و یزد پرواز به جزیره کیش توسط کیش‌ایر اضافه شد و در ادامه با مجوز سازمان هواپیمایی مسیرهای دزفول ـ کیش و همدان ـ کیش نیز به این چرخه اضافه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه گسترش پروازها به کیش در دستورکار است، اظهار داشت: در تعطیلات نوروز تلاش کردیم با امکان برقراری پرواز فوق‌العاده تأثیرگذاری در کنترل عرضه و تقاضا داشته باشیم تا آنهایی که از طریق سیستم فروش بلیت هواپیمای کیش تهیه می‌کنند کمترین نوسان قیمتی را داشته باشند.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش ادامه داد: از ۱۲ فروند ناوگان شرکت هواپیمایی کیش روزانه ۴ هزار صندلی در اختیار مسیرهای با مبدأ و مقصد کیش قرار می‌گیرد، ضمن آنکه ۶۰ درصد پروازها به کیش با سایر خطوط هواپیمایی کشور انجام می‌شود.

قائدیان افزود: تلاش کردیم با افزایش مبادی و تعداد پروازها به جزیره کیش قیمت‌ها را کنترل کنیم، در قیمت بلیت هواپیما یک شاخص قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و یک شاخص عرضه و تقاضا مدنظر است، باید نظام عرضه و تقاضا را کنترل کنیم تا هزینه نهایی سفر به کیش زیاد نشود. در آبان‌ماه امسال قیمت پروازها در مسیر تهران ـ کیش به صورت ثابت ارائه شد، البته نوسانات نرخ ارز نیز در این حوزه تأثیرگذار است چون هزینه تعمیر و نگهداری هواپیما ارزی است.

وی همچنین بیان کرد: هواپیمای کیش تلاش می‌کند در مسیرهای با مبدأ و مقصد کیش از قیمت‌های مصوب عبور نکند.

جزئیات ورود خودرو مسافران نوروزی به منطقه آزاد کیش در نوروز

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش گفت: امسال مقرر شد در ضوابط ورود خودرو به جزیره کیش از طریق لندی‌کرافت‌ها فقط خودروهای تولید داخل که از سال ۹۰ تولید شده‌اند با در دست داشتن معاینه فنی معتبر و خودروهای خارجی که از سال ۱۳۸۵ شمسی تولید شده‌اند با در دست داشتن معاینه فنی معتبر امکان ورود به جزیره کیش داشته باشند.

قائدیان اضافه کرد: متقاضیان دیگر که این شرایط را ندارند اصرار به همراه داشتن خودرو نداشته باشند و خودرو را در پارکینگ بندر مستقر کنند و با شناورهای مسافری به کیش سفر کنند.

وی افزود: یکصد دستگاه ون و مینی‌بوس برای جابه‌جایی مسافران نروزوی در جزیره کیش اختصاص یافته است و نیازی به استفاده از خودروی شخصی در این جزیره نیست.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش تأکید کرد: همچنین ورود خودروهای سنگین شامل کامیون، کامیونت، مینی‌بوس و وانت به جزیره کیش ممنوع است.

قائدیان درباره قیمت ورود خودروها به جزیره کیش گفت: به ازای هر خودرو هزینه ورود ۲۰۰ هزار تومان است که در مبادی ورودی دریافت می‌شود،‌ضمن آنکه باید بلیت شناور هم توسط مسافران خریداری شود و دوره ماندگاری خودرو در جزیره کیش ۵ روز است.

راه‌اندازی خط مسافری دریایی یکروزه جزیره کیش ـ جزیره هندورابی

وی اظهار داشت: جزیره هندورابی از مقاصد گردشگری در مجموعه جزایر کیش است که امکان بازدید یکروزه فراهم شده است، جزیره هندورابی جزیره‌ای حفاظت‌شده و با رویکردی متفاوت با سایر مقاصد گردشگری همراه است.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش افزود: شناورهای مسافری می‌توانند پس از تهیه بلیت توسط مسافران سفر یکروزه به هندورابی داشته باشند.

قائدیان همچنین اظهار داشت: ۵۲ واحد اقامتی ۲ تا ۵ ستاره در جزیره کیش وجود دارد که شامل ۱۲ هزار تخت اقامتی است.

وی افزود: هتل‌ها معمولا در ایام نوروز افزایش قیمت دارند اما امسال افزایش قیمتی نسبت به نرخ‌های مصوب پیشین در تعرفه هتل‌ها اعمال نشده است.

وی افزود: علاوه‌بر واحدهای اقامتی رسمی در سطح جزیره برای اسکان مسافران کمپ خانوادگی الغدیر با ۲ هزار چادر اقامتی، کمپ مجردی المپیک با ۵۰۰ چادر اقامتی و ستاد اسکان فرهنگیان با ۱۰ مدرسه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین طی همکاری جامعه هتل‌داران و ستاد اسکان کیش مالکان واحدهای مسکونی در جزیره کیش که مایل به اجاره دادن واحدهای خود باشند می‌توانند طی هماهنگی با ستاد اسکان، واحدهای اقامتی خود را در فهرست این ستاد ارائه کنند.

وی تاکید کرد: به هیچ عنوان مجوز نصب چادر در معابر و پارک‌های جزییره در ایام نوروز صادر نمی‌شود ضمن آنکه ه زینه اجاره کمپ هر شب ۴۰ هزار تومان است.

پیش‌بینی پذیرش ۳۰۰ هزار مسافر نوروزی در کیش

وی یادآور شد: سال گذشته در ایام نوروز تعداد ۲۲۰ هزار نفر مسافر وارد جزیره کیش شدند و پیش‌بینی می‌شود این رقم در نوروز ۹۷، به ۳۰۰ هزار نفر مسافر افزایش یابد.

وی گفت: ستاد نظارت مستمر سازمان منطقه آزاد کیش نیز ۲۴ ساعته در ارائه خدمات نظارت دارد ضمن آنکه شماره تلفن ۴۴۱۴ از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۲۰ فروردین ۹۷ پاسخگوی مسافران نوروزی است.

وی افزود: همچنین امسال برای آنکه اطلاع‌رسانی از نرخ خدمات و بخش‌های گردشگری جزیره کیش ارائه شود، از ۱۵ روز پیش سامانه IKISH راه‌اندازی شد که روی تلفن همراه مسافران نصب می‌شود و اطلاعات راهنمای برنامه‌های نوروزی، وضعیت واحدهای اقامتی، شناورها و… از این طریق قابل دسترس است ضمن آنکه مسافران می‌توانند انتقادات و شکایات خود را از این طریق بیان کنند.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند