قیمت تخم مرغ به کیلویی ٩ هزار تومان رسید – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟

قیمت تخم مرغ به کیلویی ٩ هزار تومان رسید

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از افزایش قیمت تخم مرغ به کیلویی ٩ هزار تومان درب مرغداری خبر داد و گفت: وضعیت حمل نهاده‌ها بهبود یافته است.

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران از افزایش قیمت تخم مرغ به کیلویی ٩ هزار تومان درب مرغداری خبر داد و گفت:وضعیت حمل نهاده‌ها بهبود یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ناصر نبی‌پور با بیان اینکه مشکلات حمل‌ونقل نهاده‌های دامی تا حدودی بهبود یافته است، گفت: نهاده‌های نسبت به گذشته راحت‌تر به دست تولیدکنندگان می‌رسد اما کرایه‌ها همچنان بالا است.

وی افزود: قیمت تخم مرغ نسبت به هفته‌های گذشته حدود هزار تومان افزایش یافته و میانگین قیمت هر کیلوگرم از این محصول درب مرغداری به کیلویی حدود ٩ هزار تومان رسیده است.

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران با اشاره به واردات تخم مرغ برای تنظیم بازار، گفت: این تخم مرغ‌ها با قیمت‌های بالا وارد می‌شوند و با یارانه‌ای که دولت می‌دهد شانه‌ای ١٣ هزار و ٨٠٠ تومان دست مصرف‌کننده می‌رسد.

نبی‌پور با اشاره به اینکه مسئولان اعلام کردند ٢٠٠٠ تن تخم مرغ با دلار ٤٢٠٠ تومانی برای تنظیم بازار وارد می‌کنند، گفت:ما اعلام آمادگی کردیم به همین میزان سرمایه در اختیار صنعت و تولید داخل قرار بگیرد و در ازای آن تولیدکنندگان ٤٠٠٠ تن تخم مرغ تحویل دولت می‌دهند که مورد پذیرش قرار نگرفت چراکه همواره واردات شیرین‌تر است.

به گفته وی هم‌اکنون قیمت تمام شده تولید هرکیلوگرم تخم مرغ ٧٢٠٠ تومان است.

نبی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره آخرین وضعیت شیوع آنفلوانزای پرندگان در کشور نیز افزود: این بیماری کم و بیش در استان اصفهان گزارش شده و چند مورد گزارش بومی در روستاها بوده که چند روز پیش یک مورد نیز در دماوند گزارش شد.

وی ادامه داد: به طور کلی وضعیت بیماری نسبت به سال گذشته بسیار مطلوب است.

 

منبع: مهر

نظرات