قیمت تخم مرغ در بازار

قیمت تخم مرغ در بازار

آخرین به‌روزرسانی: ۶ شهریور ۱۳۹۸

بر اساس جدیدترین نرخ‌‌ها، متوسط قیمت تخم مرغ از سوی مرکز آمار به‌ازای هر کیلو ۹،۲۸۲ تومان اعلام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس اعلام مرکز آمار، بانک مرکزی مجوز انتشار شاخص‌های قیمت که شامل قیمت تخم مرغ هم می‌شود را ندارد.

منبع قیمت: مرکز آمار

تغییرات قیمت تخم مرغ در بازار

تخم مرغ از سال‌های دور تاکنون جایگاه ویژه‌ای در سبد خوراکی ایرانیان داشته است.

تخم مرغ از چندین جهت از جمله منبع غذا و استفاده در صنعت داراى اهمیت بسیار است.

از سال گذشته تاکنون تخم مرغ جزو متورم‌ترین کالاهای اساسی بوده که تورم آن در بین مردم و سپس در رسانه‌ها به‌طور چشم‌گیری پیگیری و مطرح شد.

در آبان ماه سال ۱۳۹۶ تخم مرغ روند افزایش قیمت خود را در بازار در پیش گرفت، به‌طوری که در آن ماه تورم ماهانه به‌طور بی‌سابقه‌ای به بیش از ۲۰ درصد رسید.

قیمت تخم مرغ در سال گذشته ناگهان دو تا سه هزار تومان افزایش یافت، به‌طوری که هر شانه تخم مرغ در آبان ماه سال ۱۳۹۶ حدود ۱۳ هزار تومان بود.

اما افزایش قیمت آن در سال جاری به‌نوعی رکوردشکنی بود و قیمت تخم مرغ از ریل خارج و هر شانه تخم مرغ تا ۲۰ هزار تومان نیز گران شد و تورم ۸۰ درصدی را به ثبت رساند.

متوسط قیمت تخم مرغ در مناطق شهری کشور از سوی مرکز آمار به‌صورت ماهانه اعلام می‌شود. متوسط قیمت تخم مرغ در تهران از سوی بانک مرکزی به‌صورت هفتگی اعلام می‌شد که از ابتدای دی ماه اعلام متوسط قیمت‌ها از سوی بانک مرکزی انجام نمی‌شود.

جدیدترین قیمت تخم مرغ در بازار تهران و مناطق شهری کشور را در این مقاله پیگیری کنید.

آخرین قیمت تخم مرغ در بازار

آخرین تغییرات قیمت تخم مرغ

بر اساس آخرین نرخ‌‌های مرکز آمار در مرداد ماه سال جاری متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ ماشینی در سطح شهرهای کشور با ۷٫۲ درصد کاهش در مقایسه با مرداد ماه سال گذشته به ۹،۲۸۲ تومان رسیده است.

قیمت هر کیلو تخم مرغ در مرداد ماه سال جاری نسبت به ماه قبل ۰٫۳ درصد کاهش داشته است.

بر اساس اعلام مرکز آمار، بانک مرکزی مجوز انتشار شاخص‌های قیمت که شامل قیمت تخم مرغ هم می‌شود را ندارد. آخرین اعلام قیمت بانک مرکزی برای هفته منتهی به سی‌ام آذر ماه ۱۳۹۷ بود.

این نرخ‌ها هر ماه به‌روز‌رسانی می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید