قیمت جهانی طلا افزایش یافت

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۶۸ درصد افزایش به ۱۲۲۶ دلار و ۴۹ سنت رسید.
قیمت جهانی طلا افزایش یافت

تقویت عوامل فنی و افت ارزش دلار موجب شد تا قیمت طلا در روز جمعه با افزایش مواجه شود و در مسیر سومین افزایش هفتگی متوالی قرار گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰٫۶۸ درصد افزایش به ۱۲۲۶ دلار و ۴۹ سنت رسید. اما قیمت طلای آمریکا با ۱٫۴۰ درصد افت به ۱۲۲۸ دلار و ۷۰ سنت رسید.

قیمت فلز زرد در این هفته شاهد افزایش ۰٫۷ درصدی بود.

جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد بازار طلا در موسسه کیتکو متالز در این باره گفت: «طی دو هفته گذشته، وضعیت فنی بازار طلا در کوتاه مدت به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.» وی افزود، آشفتگی ایجاد شده در بازارهای بورس نیز در تقویت بازار طلا موثر بوده است.

افت اخیر شاخص‌های در بازارهای بورس جهان، سرمایه گذاران را ترغیب کرده تا به سمت بازار طلا حرکت کنند. همین عامل سبب شد تا در اوایل این هفته قیمت فلز زرد به بالاترین رقم ۲ ماه و نیم گذشته یعنی ۱۲۳۳ دلار و ۲۶ سنت برسد. اما وضعیت بازارهای بورس در روز جمعه ترمیم شد و این وضعیت موجب افت نسبی قیمت طلا شد.

به گفته دیوید میگر، تحلیلگر بازار طلا، یگر عامل تقویت قیمت طلا در هفته های اخیر، افت نسبی ارزش دلار بوده است.

میگر افزود: در طی چند هفته گذشته به دلیل نگرانی‌ها از وضعیت اقتصادی و تضعیف بازارهای بورس، ما شاهد افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری‌های امن در بازار طلا هستیم.

طلا که به دلار قیمت گذاری می‌شود، معمولا در هنگامه بروز وضعیت های آشفته سیاسی و اقتصادی به عنوان یک محل امن جهت سرمایه گذاری تلقی می شود.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز