کد خبر: 132473

نفت اندکی گران شد

به دنبال کاهش عرضه نفت به کشورهای آسیایی از سوی عربستان سعودی و همین‌طور پایین آمدن ذخایر نفت در ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه قیمت نفت به بشکه‌ای بیش از ۵۰ دلار رسید.

سرویس اقتصاد جهان -

به نقل از رویترز، امروز نفت با ۰٫۲ درصد افزایش، به قیمت بشکه‌ای ۵۰٫۳۳ دلار در بازارهای جهانی معامله شد.

به گفته تحلیل‌گران، دلیل این افزایش قیمت، تصمیم شرکت نفتی عربستان برای کاهش عرضه به کشورهای آسیایی و به دنبال آن کاهش ذخایر نفت در ایالات متحده آمریکا است.

به گفته یک استراتژیست ارشد بازار نفت، هفته گذشته آمریکا با کاهش بیش از ۵ میلیون بشکه در انبارهای خود، بیشترین کاهش در ذخایر نفت را در یک سال گذشته داشته است. و به نظر می‌رسد توافق اعضای اوپک در حال جواب دادن است.

اعضای اوپک و چند کشور غیرعضو از جمله روسیه طی نشستی تصمیم گرفتند میزان تولید نفت خود را روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه کاهش دهند تا در بازار توازن ایجاد کنند.

به دنبال افزایش ذخایر نفت در آمریکا و کاهش قیمت در هفته‌های اخیر، اعضای اوپک ناچار شدند دست به اقدامات جدی‌تری برای کنترل بازار نفت بزنند.

روز سه‌شنبه آرامکو بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت در عربستان سعودی اعلام کرد، قصد دارد عرضه خود را به کشورهای آسیایی ۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

 

 

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.65)
1335.3
8.59
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.