ایران بروکر
دبیر انجمن خرما در گفتگو با تجارت‌نیوز:

قیمت خرما در عمده‌فروشی‌ها به 42 هزار تومان رسید / کمبود خرما نداریم

خرما

علی‌اصغر موسوی می‌گوید: هنوز بازار خرما آشفته است. با آن که کمبود خرما نداریم اما در حال حاضر قیمت هر کیلو خرما در بازار عمده‌فروشی به مرز 42 هزار تومان رسیده است.

دبیر انجمن خرما در پاسخ به این پرسش که بازار خرما در ماه مبارک رمضان چه وضعیتی دارد؟ به تجارت‌نیوز گفت: هنوز بازار خرما آشفته است و دلالان از این وضعیت نهایت سوءاستفاده را می‌کنند. بارها به مسئولان توصیه کرده‌ایم که در این بازار نظارت و کنترل کنند اما گوش شنوایی وجود نداشته است.

علی‌اصغر موسوی به روند صادرات خرما به دیگر بازارها اشاره کرد و افزود: افزایش یک‌باره قیمت خرما ارتباطی به صادرات این محصول ندارد. در حال حاضر صادرات خرما به دیگر بازارها به 270 هزار تن رسیده؛ در حقیقت صادرات تنها 80 هزار تن بیشتر شده است. بنابراین صادرات نقشی در گرانی این محصول ندارد.

فصل برداشت خرما قیمت‌ها را ارزان نمی‌کند

او در ادامه گفت: عدم نظارت مسئولان در این بازار باعث می‌شود که مصرف‌کننده نهایی تاوان بی‌تدبیری‌ها را بدهد.

این مقام مسئول درباره قیمت خرما در بازار عمده‌فروشی اظهار کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو خرما در بازار عمده‌فروشی به مرز 42 هزار تومان رسیده است. با آن که کمبود خرما نداریم، سوال ما این است که چطور قیمت خرمای دو هزار و 500 تومانی به یک‌باره چندین برابر می‎‌شود؟

موسوی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا با نزدیک شدن به فصل برداشت، قیمت خرما تعدیل نخواهد شد؟ گفت: دو ماه دیگر زمان برداشت خرما از نخلستان‌هاست که این موضوع نیز نمی‌تواند قیمت خرما را در بازار تعدیل کند.

مطالعه کنید
شوک عربستان به بازار نفت/ قیمت نفت صعودی شد
نظرات