رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

قیمت طلا در سال 98 ارزان می‌شود

قیمت طلا در سال 98 ارزان می‌شود

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: چنانچه تیم اقتصادی دولت تمهیدات درستی را  اخذ کنند و پاسخگوی نیاز مردم در حوزه ارز و سکه باشد، قیمت‌ طلا در سال 98 نزولی خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با شروع سال 98 عده‌ای از کارشناسان به پیش‌بینی وضعیت بازار در این سال پرداخته‌اند. در سال رونق تولید ممکن است سوالی که ذهن همگان را به خود درگیر کند این باشد که آیا قیمت طلا و سکه به روال قبل خود باز خواهد گشت و ارزان خواهد شد؟ در همین حال فعالان بازار طلا و جواهر معتقدند اگر مسئولان بانک مرکزی نیاز مردم را برآورده کرده و به موقع ارز و سکه مورد نیاز را به بازار تزریق کنند قیمت طلا و سکه ارزان خواهد شد.

در همین حال رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نرخ طلا تا پایان هفته چه وضعیتی خواهد داشت؟ به تجارت‌نیوز گفت: چنانچه تیم اقتصادی دولت تمهیدات درستی را  اخذ کنند و پاسخگوی نیاز مردم در حوزه ارز و سکه باشد، قیمت‌ طلا در سال 98 نزولی خواهد شد. البته باید عنوان کرد که در سال رونق تولید قیمت‌ طلا با شیب تند، کاهشی نخواهد شد بلکه ممکن است ارزان شدن قیمت‌ها به‌طور پلکانی رخ دهد.

ابراهیم محمدولی اظهار کرد: اما چنانچه عرضه طلا از سوی مسئولان با برخی چالش‌ها روبه‌رو شود، این احتمال وجود دارد که قیمت طلا و سکه آرامش خود را از دست داده و قیمت‌ها همانند سال گذشته با افزایش جزئی مواجه باشد.

ابراهیم محمدولی، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: مهم‌ترین توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد ورود به این بازار را دارند از خرید طلای آب‌شده یا خام خودداری کنند.

مردم طلای ساخته‌شده بخرند

او در توصیه‌ای به مردم گفت: مهم‌ترین توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد ورود به این بازار را دارند از خرید طلای آب‌شده یا خام جلوگیری کنند و به سمت خرید مصنوعات طلا یا طلاهای ساخته‌شده بروند؛ چرا که افراد عادی اطلاعات فنی لازم در حوزه طلاهای آب‌شده ندارند و ممکن است با ورود در این بازار دچار ضرر و زیان‌هایی شوند.

محمدولی همچنین به وضعیت کسب‌وکار طلافروشان در ایام تعطیلات نوروزی اشاره و اظهار کرد: در ایام نوروز بازار طلا و جواهر همانند سنوات گذشته تعطیل بود. قیمت طلا نیز در این ایام همانند اسفند ماه 97 به طور جزئی با برخی نوسان‌ها همراه شد و در برخی ایام شاهد رشد اندک قیمت‌ها بوده‌ایم.

او به آخرین قیمت طلا اشاره کرد و افزود: براساس آخرین معاملات انجام شده (آخرین روز کاری هفته قبل) قیمت هر گرم طلای 18 عیار حدود 430 هزار تومان بوده است. هر قطعه سکه امامی نیز حدود چهار میلیون و 490 هزار تومان مورد معامله قرار گرفته و همچنین هر قطعه سکه طرح قدیم نیز چهار میلیون و 500 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. در عین حال نیم سکه نیز دو میلیون و 500 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 450 هزار تومان و سکه گرمی 870 هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند