قیمت طلای ۱۸ عیار کاهش یافت – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟

قیمت طلای ۱۸ عیار کاهش یافت

5142098

قیمت اونس جهانی طلا ظهر امروز یکشنبه به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی طبق همان نرخ قبلی ۱۷۹۷ دلار اعلام شد. قیمت طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۲۰۳ هزار تومان ثبت شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت اونس جهانی طلا امروز یکشنبه ۱۹ دی‌ماه ۱۴۰۰ به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی ثابت ماند و در بالاترین نرخ ۱۷۹۷ و در پایین‌ترین قیمت ۱۷۹۴ دلار اعلام شد.

قیمت طلا ۱۸ عیار در بالاترین نرخ بازار نیز امروز یک میلیون و ۲۰۳ هزار تومان و در پایین‌ترین نرخ یک میلیون و ۲۰۲ هزار تومان ثبت شده است.

8 1

عقب‌نشینی طلا به کانال ۱۷۰۰

بنا بر گزارش دنیای اقتصاد، طلای جهانی در هفته‌‌‌ای که گذشت، با افت ۸۴/ ۱درصدی مجددا به زیر مرز ۱۸۰۰ دلار در هر اونس نزول کرد. پس از آنکه آمارها نشان داد، رشد اشتغال در آمریکا کمتر از حد انتظار بوده است، قیمت طلا روز جمعه اندکی افزایش داشت.

با توجه به سیگنال ارسالی فدرال‌رزرو در مورد افزایش نرخ بهره، فلز زرد در مسیر ثبت افت هفتگی قرار گرفت. گزارش دولت آمریکا نشان داد بخش غیرکشاورزی اقتصاد این کشور در ماه گذشته، ۱۹۹هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده که کمتر از پیش‌بینی ۴۰۰هزار نفری تحلیلگران بود.

فعالان بازار جهانی پیش‌بینی می‌کنند، در صورت افزایش نرخ بهره هدف از سوی فد، هزینه فرصت نگه‌‌‌داری طلا افزایش خواهد یافت و سبب کاهش تقاضا و قیمت طلا خواهد شد؛ موضوعی که به نظر می‌رسد از اکنون معامله‌‌‌گران به پیشواز آن رفته‌‌‌اند.

آخرین اخبار حوزه ارز، طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات