تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۱۹ دی / ارزانی طلا در راه است؟

آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۱۹ دی / ارزانی طلا در راه است؟

در بازار طلای دیروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۷۸ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت داشت که نسبت به روز چهارشنبه کمی ارزان شده است. این روند نزولی در قیمت سکه هم بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در بازار طلای دیروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۷۸ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت داشت که نسبت به روز چهارشنبه کمی ارزان شده است. این روند نزولی در قیمت سکه هم بوده است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹روز پنجشنبه، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۶۰۱ تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید یازده میلیون و ۸۱۶ هزار تومان در بازار طلا و سکه بوده که قیمت انواع سکه نسبت به روز چهارشنبه کاهش یافته بود.

در بازار طلای دیروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۷۸ هزار و ۶۰۰ تومان قیمت داشت.

نیم‌سکه، ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در بازار معامله ‌شد، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۹۰ هزار تومان بوده است.

اما برای آینده طلا با توجه به پایان رسمی انتخابات آمریکا و پیروزی بایدن به نظر می‌رسد این اتفاق بر روند بازار ارز تاثیر بگذارد. در صورت کاهش قیمت دلار در بازار، به نظر می‌رسد این افت قیمت به بازار طلا داخل نیز سرایت کند. با این حال روند صعودی قیمت جهانی طلا ممکن است از سرعت کاهش قیمت طلای داخلی کمی بکاهد.

نظرات مخاطبان تجارت‌نیوز درباره آینده طلا را در گزارش «طلا ارزان می‌شود؟» بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند