کد خبر: 189599

قیمت طلا به بالاترین رقم در ۴ ماه گذشته رسید

قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در طی ۴ ماه گذشته رسید و پنجمین هفته افزایشی متوالی را به ثبت رساند.

طلا+تجارت نیوز
سرویس بازار -

در حالی که به رغم رشد بیش از حد انتظار نرخ تورم در امریکا ارزش دلار با کاهش مواجه بود، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در طی ۴ ماه گذشته رسید و پنجمین هفته افزایشی متوالی را به ثبت رساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۱٫۱۵ درصد افزایش به ۱۳۳۷ دلار و ۶۴ سنت رسید. قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۹۴ درصد رشد به ۱۳۳۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

میشائیل آرمبروستر، تحلیلگر بازار طلا گفت: تداوم کاهش ارزش دلار موجب شده تا قیمت طلا از رشد خوبی برخوردار شود.
شاخص دلار امریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی دیروز با کاهش ۰٫۶ درصدی مواجه بود و ارزش ارز ملی آمریکا در برابر یورو به پایین‌ترین رقم در حدود ۳ سال گذشته رسید. کاهش ارزش دلار موجب افزایش جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا می‌شود.

آرمبروستر افزود: معمولاافزایش نرخ بهره در آمریکا موجب تقویت ارزش دلار در برابر سایر ارزها می‌شود… (عدم افزایش ارزش دلار به رغم افزایش نرخ بهره) نشان می‌دهد که عوامل دیگری در کاهش ارزش دلار دخیل بوده است.

یکی از احتمالات این است که برخی کشورها به ویژه کشورهایی که روابط دوستانه‌ای با آمریکا ندارند، در حال کاهش استفاده از دلار در تجارت بین‌المللی خود هستند.

این در حالی است که بر اساس آمارهایی که دیروز منتشر شد، نرخ تورم مصرف کننده در آمریکا در ماه دسامبر ۰٫۳ درصد افزایش داشته که می‌تواند موجب ترغیب بیشتر فدرال رزرو آمریکا برای افزایش بیشتر نرخ بهره شود.

نرخ تورم پایین یکی از عوامل بازدارنده در برابر افزایش بیشتر نرخ بهره در آمریکا است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.6)
1337.3
8.0
مثقال طلا (%0.12)
735800
900
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.