دبیر اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

قیمت طلا تا پیش از انتخابات مجلس چه تغییری می‌کند؟

قیمت طلا تا پیش از انتخابات مجلس چه تغییری می‌کند؟

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: انتخابات مجلس شورای اسلامی ارتباطی به گران یا ارزان شدن قیمت طلا ندارد. تجربه نشان داده چنانچه کنترل و نظارت بر قیمت دلار باشد ثبات در بازار طلا حکمفرما می‌شود.

دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پیش از انتخابات مجلس تغییر خواهد کرد؟ به تجارت‌نیوز گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی ارتباطی به گران یا ارزان شدن قیمت طلا ندارد. عرضه و تقاضا، قیمت دلار و قیمت انس جهانی سه عاملی هستند که در ارزان یا گران شدن قیمت طلا اثر گذار هستند.

نادر بذرافشان افزود: در حال حاضر قیمت هر انس جهانی طلا به یک هزار و 478 دلار می‌رسد. پیش‌بینی‌های جهانی حاکی از این است که در سه ماه نخست سال 2020 قیمت انس جهانی طلا به یک هزار و 600 دلار می‌رسد. چنانچه این اتفاق رخ دهد قیمت طلا در بازار داخل نیز گران خواهد شد.

او درباره وضعیت تقاضا در بازار طلا اظهار کرد: با توجه به نوسان اخیر قیمت دلار تقاضا در بازار طلا کاهش یافته است. تجربه نشان داده چنانچه کنترل و نظارت بر قیمت دلار باشد ثبات در بازار طلا حکمفرما می‌شود.

بذرافشان با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: طبق آخرین معامله‌های انجام شده در روز چهارشنبه(27 آذر 98) قیمت هر گرم طلای 18 عیار به 452 هزار تومان رسید. قیمت سکه تمام بهار آزادی هم به چهار میلیون و 430 هزار تومان، قیمت نیم سکه به دو میلیون و 320 هزار تومان و ربع سکه به قیمت یک میلیون و 420 هزار تومان رسیده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند