موضوعات داغ:
دبیر اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان هفته / تا قبل از سال میلادی طلا بخریم؟

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان هفته / تا قبل از سال میلادی طلا بخریم؟

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد خرید مصنوعات طلا را دارند، بهتر است که مصنوع مورد نظر را خریداری کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، برآوردها نشان می‌دهد در هفته گذشته سود فعالان بازارهای دلار و سکه طلا بیش از دو برابر سهامداران بورس بود. پیش از شروع هفته اخیر و در هفته نخست پس از گرانی قیمت بنزین آخرین کارنامه هفتگی بازارها این گونه بود؛ بورس بازدهی منفی ۰٫۶۸ درصد، دلار بازدهی مثبت ۲٫۵۸ درصد، سکه بازدهی مثبت ۲٫۶۶ درصد و طلا هم بازدهی مثبت ۲٫۹۸ درصد.

هر چند که طی دو هفته اخیر بازار جهانی طلا روند کاهشی داشته است اما در ایران به دلیل بالا رفتن تقاضا برای خرید ارز قیمت طلا و دلار همزمان با هم گران شد.

در این شرایط که بازارهای دلار و سکه طلا پرنوسان‌تر شده‌اند و بازار طلا و بورس هم یک روند صعودی را پشت سر می‌گذرانند، آیا خرید طلا تا قبل از سال میلادی صرفه اقتصادی دارد؟

قیمت طلا تا پایان هفته گران می‌شود؟

در همین حال، دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت طلا تا پایان هفته چه وضعیتی دارد؟ به تجارت‌نیوز گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین قیمت دلار در بازار گران شد. همچنین با توجه به نزدیک شدن سال ۲۰۲۰ تقاضا برای تسویه حساب‌های ارزی بالا می‌گیرد بنابراین عرضه ارز در بازار کاهش و تقاضا نیز افزایش می‌یابد. همین عامل باعث شده که قیمت طلا هم در بازار گران شود.

نادر بذرافشان افزود: در دو هفته گذشته قیمت انس جهانی طلا حدود ۲۸ تا ۳۰ دلار ارزان شده است. معتقدیم چنانچه افزایش قیمت دلار ادامه‌دار باشد، قیمت سکه و طلا تا پایان هفته هم گران خواهد شد.

تقاضا در بازار طلا افزایش یافت

او همچنین به وضعیت تقاضا در بازار اشاره و اظهار کرد: فعلا تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا در بازار تا حدودی افزایش یافته است و هر چه به پایان سال نزدیک می‌شویم این تقاضا نیز شدت می‌گیرد.

بذرافشان به آخرین قیمت طلا و سکه اشاره کرد و گفت: طبق آخرین معاملات انجام شده قیمت هر قطعه تمام سکه به چهار میلیون و ۳۶۰ هزار تومان، هر قطعه نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، قیمت ربع سکه به یک میلیون و ۴۹۰ هزار تومان رسیده است. همچنین در حال حاضر حباب تمام سکه به ۱۱۰ هزار تومان و ربع سکه نیز به ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد. بنابراین توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد خرید مصنوعات طلا را دارند، مصنوع مورد نظر را خریداری کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند