نایب رئیس دوم اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز:

آیا قیمت طلا دوباره گران می‌شود؟ / نگرانی سرایت نوسان قیمت دلار به طلا

آیا قیمت طلا دوباره گران می‌شود؟ / نگرانی سرایت نوسان قیمت دلار به طلا

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا می‌گوید: افزایش قیمت طلا تا پایان هفته متاثر از نرخ ارز خواهد بود و هر گونه نوسان در بازار ارز باعث رشد قیمت طلا خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت فروش دلار در صرافی ملی روز دوشنبه ۱۸ آذر ماه ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان ثبت شده است. این درحالیست که این نرخ در روز گذشته ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان بود. مقایسه این دو رقم حاکی از رشد ۶۰۰ تومانی معادل ۴٫۶ درصد قیمت دلار صرافی ملی تنها طی یک روز است. قیمت خرید دلار هم ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است. حال با توجه به رشد قیمت دلار قیمت طلا هم تا پایان هفته گران می‌شود؟

پیش‌بینی روند صعودی قیمت طلا تا پایان هفته

نایب رئیس دوم اتحادیه طلا در پاسخ به این پرسش که آیا با رشد ۶۰۰ تومانی قیمت دلار در صرافی ملی ممکن است قیمت طلا گران شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: در سه روز اخیر قیمت جهانی طلا در افزایش قیمت طلا در بازار ایران تاثیری نداشته است؛ چرا که قیمت انس جهانی طلا بدون تغییر و به قیمت یک هزار و ۴۶۱ دلار رسیده است. افزایش قیمت طلا تا پایان هفته متاثر از نرخ ارز خواهد بود و هر گونه نوسان در بازار ارز باعث رشد قیمت طلا خواهد شد.

محمد کشتی‌آرا افزود: در یک هفته گذشته قیمت طلا و سکه حدود ۱۵ درصد رشد داشته است. به طوری که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۴۰هزار تومان رشد به ۴۷۱هزار تومان رسیده است. همین مساله باعث شده قدرت خرید مردم در بازار کاهش یابد و مصرف طلا در کشور کم شود.

او اظهار کرد: در حال حاضر قیمت سکه طرح قدیم چهار میلیون و ۵۳۰ هزار تومان و طرح جدید چهار میلیون و ۶۳۰ هزار تومان رسیده است. با این شرایط قیمت تمام سکه دوباره با نوسان مواجه شده و سکه تمام بهار آزادی حدود ۱۰۰ هزار تومان حباب دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند