تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه امروز 19 دی 1401 / مسیر معکوس طلا و سکه

تحویل سکه از بورس کالا

با کاهش قیمت دلار از صبح امروز قیمت طلا در مسیری کاهشی قرار گرفته، این در حالی است که قیمت انواع سکه میل به افزایش قیمت دارد. اما دلیل این مسیر معکوس قیمت طلا و سکه چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت سکه امامی امروز 19 دی 1401 نسبت به روزهای گذشته در مسیری افزایشی  قرار گرفته است. این در حالی است که قیمت طلا (18عیار) نسبت به روز گذشته کاهشی بوده و وارد کانال قبلی شده است.

در لحظه تنظیم این گزارش قیمت هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 873 هزار تومان است.

سکه و طلا19

قیمت سکه امامی

قیمت سکه امامی بر اساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، اکنون 21 میلیون و 747 هزار تومان است و نسبت به قیمت بازگشایی بازار، مسیری افزایشی را طی کرده، سکه روز گذشته در کانال 20 میلیون تومانی قرار داشته است.

حباب این نوع سکه در این لحظه سه میلیون و 439 هزار تومان است و قیمت روز گذشته این فلز ارزشمند 21 میلیون و 199 هزار تومان بوده است.

قیمت سکه بهار آزادی

سکه بهار آزادی نیز اکنون در لحظه تنظیم این گزارش به 20 میلیون و 295 هزار تومان قیمت دارد. حباب این نوع فلز ارزشمند دو میلیون و 284 هزار تومان برآورد می‌شود که نسبت به قیمت قبلی آن افزایش داشته است.

آخرین نرخ روز گذشته سکه بهار آزادی، 20 میلیون و 198 هزار تومان ثبت شده است. این نوع سکه همسو با سکه امامی روندی افزایشی را طی کرده است.

قیمت نیم‌ سکه

قیمت نیم ‎‌سکه در حال حاضر 12 میلیون و 200 هزار تومان است و نسبت به نرخ روز گذشته روندی افزایشی را تجربه کرده است. حباب این سکه سه میلیون و 196 هزار تومان ثبت شده است.

قیمت ربع سکه

قیمت ربع سکه اکنون هشت میلیون و 700 هزار تومان تعیین شده و از روز گذشته به این سو مسیری افزایشی را طی کرده است. حباب این نوع سکه نیز چهار میلیون و 196 هزار تومان برآورد می‌شود.

قیمت سکه گرمی

قیمت سکه گرمی نیز چهار میلیون و 400 هزار تومان برآورد می‌شود. حباب این سکه نیز دو میلیون و 181 هزار تومان است و نسبت به روز گذشته روندی افزایشی را پیموده است.

در اقتصاد ایران بازار دلار تاثیر مستقیمی بر قیمت سکه دارد. امروز با کاهش نسبی قیمت دلار مسیر طلا کاهشی شده و سکه با افزایش روبه‌رو است.

این اتفاق را می‌توان ناشی از وجود متقاضی در بازار سکه دانست. وجود موقعیت‌های مشابه قبلی ثابت کرده است هر زمان که نااطمینانی در بازار دلار و به طور کلی جامعه افزایش پیدا می‌کند خریداران سکه افزایش پیدا می‌کنند.

آخرین پیش‌بینی‌ها را در صفحه پیش بینی قیمت طلا بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند