پیش‌بینی قیمت طلا/ بررسی آخرین تحولات بازار طلا و سکه

پیش‌بینی قیمت طلا/ بررسی آخرین تحولات بازار طلا و سکه

افزایش قیمت دلار در چند اخیرباعث شد بازار طلا و سکه نیز روندی صعودی را در پیش بگیرند. سکه روز گذشته به کانال ۱۴ میلیون تومانی وارد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تعلیق نتیجه برجام، افزایش نرخ بهره در آمریکا و افزایش نرخ ارز در بازارهای جهانی و همچنین افزایش انتظارات تومی در کشور و از آنسو افزایش قیمت کالاهای اساسی یاعث شد دلار وارد کانال ۳۰ هزار تومانی شود.

طلای داخلی بیش از آنکه از انس جهانی تاثیر بگیرد متاثر از قیمت دلار است و بنابراین شاهد افزایش قیمت در این بازار به‌ویژه درمورد سکه بوده‌ایم.

طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۸ روز گذشته، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان است.

در بازار پنجشنبه قیمت طلا برای هر گرم طلا ۱۸ عیار، یک میلیون و ۳۹۸ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار معامله و قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد.

چرا قیمت طلا و سکه افزایشی شد؟

مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در بازار طلا باوجود اینکه شاهد کاهش اونس جهانی به دنیال اتخاذ سیاست‌های انقباضی فدرال رزو بودیم در بازار طلا و سکه و طلای آب‌شده داخلی روندی صعودی را پشت سر گذاشتیم.

او دراین مورد توضیح داد: این موضوع از افزایش قیمت دلار در کشور نشات می‌گیرد.  مادامی که شاهد افزایش قیمت دلار در بازار داخلی هستیم طلای داخلی نیز روندی صعودی را طی می‌کند.

برزو حق‌شناس، دیگر کارشناس بازارهای مالی نیز بیان کرد: به نظر من اونس جهانی در میان‌مدت برخلاف بقیه بازارها که به‌خاطر سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو و کاهش نرخ بهره روند نزولی گرفتند روندی صعودی و دراین صورت طلای داخلی رشدی بیشتر از دلار را خواهد داشت.

آخرین اخبار مربوط به قیمت طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند