ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ادامه دارد / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۰/۲۷

ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه ادامه دارد / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/۱۰/۲۷

قیمت طلا و سکه امروز، با پیروی از افت بهای طلای جهانی در روز جمعه و افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و ۲۶۹ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، با ادامه افزایش ارزش دلار که بر جذابیت طلا سایه افکند، قیمت این فلز گرانبها در روز جمعه بیش از یک درصد کاهش یافت و دومین هفته متوالی کاهشی را ثبت کرد.

به گزارش فارس هر اونس طلا با ۱۸٫۰۸ دلار کاهش ۱۸۲۸٫۴۵ دلار فروخته شد.

شاخص دلار بیشترین افزایش هفتگی از اکتبر ۲۰۲۰ را ثبت کرده است و این امر طلا را برای مالکان ارزهای دیگر جذاب تر می‌سازد.

تای وانگ، تحلیلگر بازار گفت: «دولت بایدن از افزایش هزینه‌های دولت حمایت خواهد کرد… اما به نظر می‌رسد مقاومت‌های کوتاه مدت ناشی از بهبود ارزش دلار و نگرانی در مورد بالاتر رفتن سود اوراق قرضه باعث تضعیف ارزش طلا شده است.»

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز شنبه ۲۷ دی ساعت ۱۹، با ۹۹۹ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۲،۹۵۴ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۲ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز شنبه ۲۷ دی ساعت ۱۹، با ۱،۴۴۹ تومان کاهش نسبت به روز گذشته ۲۷،۷۹۴ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۹۷ تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۲۶۹ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۹۹۹ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند