افت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه برای سومین روز متوالی / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/9/6

افت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه برای سومین روز متوالی / قیمت دلار و یورو امروز ۹۹/9/6

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف رشد بهای طلای جهانی و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 899 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی تحت تاثیر آمار اشتغال نه چندان مطلوب آمریکا و نگرانی‌ها نسبت به افزایش موارد جهانی ابتلا به ویروس کرونا افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۸۱۱ دلار و ۳۱ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۱۱ دلار و ۳۱ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با ۰.۱ درصد افزایش، در ۱۸۰۵ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.

آمار هفتگی متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا برای دومین هفته متوالی افزایش یافت که به معنای ضعیف شدن احیای بازار کار در بحبوحه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و محدودیت‌های کسب‌وکار است.

استفن اینس، استراتژیست ارشد جهانی در شرکت خدمات مالی اکسی کورپ در این باره گفت: آمار اشتغال نشان دهنده فاصله موجود بین فضای مثبت ناشی از ساخت واکسن‌های موفق و مسئله کوتاه‌مدت افزایش موارد ابتلا به بیماری است. گزارش اخیر احتمال اتخاذ تدابیر محرک مالی بیشتر در آمریکا را تقویت کرد. اخبار واکسن به جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا لطمه زده و این روند تا زمانی که با وضعیت تورمی روبرو شویم، ادامع پیدا خواهد کرد.

آمریکا رکورد ۲.۳ میلیون مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را در دو هفته گذشته ثبت کرده است و در آلمان هم افزایش موارد ابتلا به تمدید قرنطینه منجر شده است.

بر اساس گزارش رویترز، جزئیات گزارش نشست سیاست پولی اخیر بانک مرکزی آمریکا نشان داد سیاست‌گذاران بانک مرکزی آمریکا درباره فراهم کردن حمایت از بازارها از طریق خرید اوراق قرضه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: با توجه به اینکه توزیع گسترده واکسن ویروس کرونا بعید است پیش از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ انجام شود، بانک‌های مرکزی احتمالا به سیاست‌های تسهیلی خود ادامه می دهند. این بانک پیش‌بینی قیمت ۱۲ ماهه اونس طلا را در ۲۱۰۰ دلار حفظ و اعلام کرد سیاست‌های تسهیلی بانک مرکزی و دلار ضعیف به معنای حمایت از قیمت طلا خواهد بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، ۲۳ دلار و ۴۰ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۹۶۶ دلار و ۸۶ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۲ درصد صعود کرد و به ۲۳۵۶ دلار و ۷۷ سنت رسید.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه 6 آذر ساعت 19، با 193 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 24،757 تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 24 هزار و 750 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 23 هزار و 550 تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز پنج‌شنبه 6 آذر ساعت 19، با 130 تومان کاهش نسبت به روز گذشته 29،491 تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، 29 هزار و 550 تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 28 هزار و 350 تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت 19، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و 498 هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و 899 هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و 46 هزار و 100 تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، 5 میلیون و 800 هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب 4 میلیون تومان و دو میلیون و 350 هزار تومان است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند