افزایش قیمت طلا در معاملات آخر هفته / سکه چقدر گران شد؟

افزایش قیمت طلا در معاملات آخر هفته / سکه چقدر گران شد؟

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران، قیمت طلا و سکه در معاملات پایانی هفته افزایش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، ابراهیم محمدولی، در خصوص آخرین وضعیت بازار طلا و سکه توضیح داد: امروز قیمت هر قطعه سکه طرح جدید نسبت به روز گذشته حدود ۱۱۰ هزار تومان افزایش یافت و با نرخ ۱۱ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران مطرح کرد: امروز قیمت اونس جهانی روند نزولی را تجربه کرد همچنین نرخ دلار در ایران گاه نزولی و گاه افزایشی بود که این عوامل نهایتا موجب شدند تا طلا و سکه در بازار‌های داخلی گران شوند.

محمدولی ادامه داد: امروز هر قطعه سکه ۱۱۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸ هزار تومان گران شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران تصریح کرد: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۶۱ هزار تومان، هر قطعه سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان، طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار‌های داخلی معامله شد (باشگاه خبرنگاران جوان).

رشد یک درصدی قیمت سکه

اما به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلای جهانی در شروع معاملات امروز قدری افزایش یافت و ظهر امروز به وقت ایران روی ۱۸۱۴ دلار قرار داشت.

قیمت سکه امامی که عصر روز گذشته روی ۱۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان قرار گرفته بود، پیش از ظهر امروز روی ۱۲ میلیون تومان قرار داشت.

حجم معاملات نقدی دلار در بازار امروز محدود بود و تا حوالی ظهر قیمتی از دلار به صورت فراگیر بیرون نیامده بود. با در نظر گرفتن نرخ عصر روز گذشته دلار یعنی ۲۷ هزار و ۱۳۰ تومان اندازه حباب قیمتی سکه ۳٫۵۷ درصد به دست می‌آمد.

مطالعه متن کامل گزارش امروز سکه چقدر شد؟ پیشنهاد می‌شود.

آخرین اخبار حوزه طلا و سکه را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند