قیمت سکه تمام طرح قدیم به ۱۱۳۰۰۰۰۰ تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۷/۲۸

قیمت سکه تمام طرح قدیم به  ۱۱۳۰۰۰۰۰ تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۷/۲۸

قیمت طلا و سکه امروز تحت تاثیر افزایش بهای جهانی طلا و کاهش نرخ ارز تعیین شد که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح قدیم(بهار آزادی) به ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ملایم ارزش دلار که افزایش بازده اوراق قرضه را جبران کرد، افزایش یافت.

بر اساس گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۷۳ دلار و ۶۵ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه ۱.۲ درصد صعود کرده بود اما نهایتا به دلیل صعود بازده اوراق قرضه، عمده رشد خود را از دست داد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۷۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۷۷۰ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا روز چهارشنبه به بالاترین حد از ۲۰ ماه مه صعود کرد و با افزایش هزینه نگهداری طلا، به جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند لطمه زد. اما عاملی که بازده بالاتر را جبران کرد، افت ملایم ارزش دلار بود که طلا را برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر کرد.

به گفته استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPI، طلا همچنان در این محدوده قرار دارد و بمحض اقدام بانک مرکزی آمریکا در خصوص تعدیل محرکهای مالی، طلا ممکن است تورم بالاتر را نادیده گرفته و به سطح پایین‌تری نزول کند.

کریستوفر والر، نایب از مدیران بانک مرکزی آمریکا اظهار کرد: اگر تورم به جای فروکش کردن، با همین روند در چند ماه آینده رشد کند، سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا باید واکنش جدی‌تر را در سال آینده دنبال کنند.

بر اساس گزارش رویترز، اگرچه تورم مستمر، ریسک بزرگترین برای اقتصاد آمریکا در سال آینده خواهد بود اما اکثر اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند که بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخهای بهره تا سال ۲۰۲۳ صبر خواهد کرد.

طلا اغلب پناهگاه امن دارایی در برابر تورم ناشی از تدابیر محرک مالی شناخته می شود با این حال تعدیل محرکهای مالی و افزایش نرخهای بهره، بازده اوراق قرضه دولتی را بالاتر می برد.

براساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز چهارشنبه ۲۸ مهر با ۱۸۵ تومان کاهش، ۲۷,۲۹۸ تومان معامله شد. در طی معاملات امروز، ۲۷,۴۱۸ تومان بیشترین قیمت و ۲۷,۲۶۱ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است. بانک مرکزی نیز قیمت دلار رسمی را ۴,۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

همچنین قیمت یورو در بازار آزاد امروز چهارشنبه ۲۸ مهر با ۲۰۲ تومان کاهش، ۳۱,۷۸۳ تومان معامله شد. در طی معاملات امروز، ۳۲,۰۰۱ تومان بیشترین قیمت و ۳۱,۷۱۹ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای یورو است. قیمت یورو در بانک مرکزی ۴,۶۲۵ تومان تعیین شد.

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، در بازار آزاد سکه امامی با ۳۳,۰۰۰ تومان کاهش، ۱۱,۶۸۱,۰۰۰ تومان و سکه بهار آزادی با ۴۸,۰۰۰ تومان کاهش، ۱۱,۳۰۱,۰۰۰ معامله شدند.

قیمت نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب با ۱۵,۰۰۰ و ۱۰,۰۰۰ تومان کاهش، به ۵,۹۳۵,۰۰۰ و ۳,۴۹۰,۰۰۰ تومان رسید.

همچنین در بازار آزاد امروز طلا گرمی ۱۸ با ۴,۰۰۰ تومان کاهش، ۱,۱۴۳,۲۰۰ تومان معامله شد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند