آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۲۷ خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چیست؟

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۲۷ خرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چیست؟

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۲۶ خرداد با شش هزار و ۹۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۸۰ هزار تومان معامله شد. دبیر اتحادیه طلا معتقد است با توجه به نزدیکی به انتخابات فعالیت‌های اقتصادی کاهش یافته و روند ثبات قیمت‌ها در بازارها طی روزهای پایان هفته ادامه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۲۶ خرداد با شش هزار و ۹۰۰ تومان افزایش، یک میلیون و ۸۰ هزار تومان معامله شد.

دبیر اتحادیه طلا معتقد است با توجه به نزدیکی به انتخابات فعالیت‌های اقتصادی کاهش یافته و روند ثبات قیمت‌ها در بازارها طی روزهای پایان هفته ادامه دارد.

محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز به نوسانات کم در نرخ ارز اشاره کرد و توضیح داد: در چند روز گذشته نوسان نرخ ارز درصد زیادی را نداشته است و از طرفی انس جهانی در بازار چهارشنبه با تغییرات زیادی همراه نبود، بنابراین قیمت‌ها در بازار امروز تغییرات زیادی را ثبت نکرد.

نایب رئیس اتحادیه طلا بازار دلار را تحت تاثیر انتخابات می‌داند و عقیده دارد تا بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات قیمت دلار در یک آرامش نسبی قرار دارد. اگر در بازارهای جهانی اتفاق مهمی رخ ندهد و انس جهانی تغییرات زیادی را نداشته باشد در چند روز آینده بازار طلا با ثبات نسبی همراه است.

دنیای اقتصاد نوشت:

طلای جهانی از مرز ۱۹۰۰ دلاری فاصله بیشتری گرفته است. رفتن طلا به سطح ۱۸۵۰ دلار زمینه ساز تغییر انتظارات بخشی از معامله گران بازار جهانی شده و انتظارات افزایشی را پایین ‌تر آورده است. در این میان، جلسات سیاستگذاری بانک‌های مرکزی که در راس آنها جلسه کمیته بازار باز فدرال رزرو بود، نگاه سرمایه‌گذاران بازارهای جهانی به‌ویژه سرمایه‌گذاران بازار کامودیتی‌ها مثل طلا و مس را به خود دوخته است؛ جایی که اظهارات قبلی مدیران فدرال نشان از ثبات نرخ بهره و عدم فروش دارایی‌ها دارد. بازار رمزارزها نیز بعد از رشدی کوتاه‌مدت، در حال تعدیل انتظارات افزایشی است.

طلا در تلاش مسیریابی

قیمت اونس طلا در معاملات بازار جهانی روز چهار‌شنبه، تحت‌تاثیر رشد شاخص دلار و نوسان آن در بالاترین سطح یک ماهه خود پیش از اجلاس فدرال‌‌رزرو برای سیاست‌گذاری‌های پولی، با کاهش نسبی همراه بود. طلا در چند روز اخیر کاهش داشته و این روند منعکس‌کننده انتظارات برای آغاز سریع‌تر از حد انتظار تعدیل سیاست انبساطی بانک مرکزی آمریکاست. طلای جهانی روز گذشته با توجه به شرایط اقتصادی این کشور (در ساعت ۲۰ روز گذشته) به بهای ۱۸۵۸ دلار رسید.

از نگاه عده‌ای از کارشناسان طلا گفته می‌شود که بازارهای مالی جهان در انتظار بیانیه پایانی اجلاس سیاستگذاری‌های پولی بانک مرکزی آمریکا هستند تا با توجه به این تصمیمات، روند آینده خود را برای معامله‌گران مشخص کنند، لذا به‌نظر می‌رسد تا واضح‌نشدن مسیر حرکت معاملاتی بسیاری از فعالان این بازار احتیاط را شرط اول خود قرار دهند.

تداوم افزایش بهای سکه

در معاملات روز چهارشنبه بازار طلا روند نوسانی سکه شکل گرفت و برای دومین روز متوالی افزایش قیمت را تجربه کرد؛ درحالی‌که بهای اونس طلا به‌عنوان مولفه خارجی تاثیرگذار بر روند سکه همچنان در سیر نزولی است، اما از طرفی دلار به مسیر صعودی بازگشته است و این مهم توانست سکه را نیز بر مدار صعود حفظ کند. به این ترتیب هر قطعه سکه تمام بهار آزادی به ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید که افزایش ۸۰ هزارتومانی را در مقایسه با روز گذشته نشان می‌دهد. سکه در سیر صعودی خود در آستانه ثبت بازدهی مثبت در هفته جاری است، در حالی‌که در هفته پیشین این رقم منفی بود. روز گذشته قطعات کوچک‌تر سکه بر مدار نزولی حرکت کردند و قیمت هر نیم‌سکه به ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و ربع‌سکه به ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند