اولین قیمت طلا ۶ مرداد ۹۹ چقدر خواهد بود؟ / سکه چه روندی دارد؟

اولین قیمت طلا ۶ مرداد ۹۹ چقدر خواهد بود؟ / سکه چه روندی دارد؟

بازار طلا با چه قیمتی کار خود را در امروز آغار می‌کند و چه سیگنال‌هایی برای آینده این بازار قابل مشاهده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز،قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۵ مرداد ماه با ۲۴ هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۱۷ هزار تومان رسید.

اما وضعیت در بازار سکه چطور است؟

در این مورد دنیای اقتصاد روایت کرده است: در روز پرنوسان دلار، سکه تمام بهار آزادی نیز در ابتدای روز از کانال ۱۱ میلیون تومانی عبور کرد و به سطح مقاومتی مهم ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نزدیک شد. با این حال، در ادامه روز هم زمان با ریزش دلار، سکه نیز به کانال ۱۰ میلیونی بازگشت و روی عدد ۱۰ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان قرار گرفت.

حفظ شکاف قیمتی در بازارهای سکه

این روزنامه در گزارشی دیگر نوشته است: بازار سکه هم روز گذشته به همراه نرخ دلار در بازار آزاد روند پرنوسانی را تجربه کرد و منتظر رکوردشکنی طلای جهانی در هفته پیش رو ماند. بهای هر سکه طرح جدید که روز گذشته تا سطح بی‌سابقه ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی پیش رفته بود، ساعت ۱۶ توام با تعدیل نوسان دلار، عقب‌نشینی کرد و به سطح ۱۰ میلیون و ۹۵۰ تومانی رسید تا سطح رشد قیمت در این بازار به عدد ۵۰ هزار تومان محدود شود.

با این رشد، فاصله بین سکه بازار یا فیزیکی با سکه بورس کالا حفظ شد. طی روز گذشته، اوراق سکه در بورس کالا در اثر محدودیت یک درصدی دامنه نوسان و جاماندن از قیمت سکه فیزیکی با تشدید تقاضا مواجه شدند. دیروز بیش از ۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی در صف، امکان خرید اوراق گواهی سکه در بورس کالا را نیافت.

اونس در انتظار رکورد جدید

طلای جهانی که هفته قبل پس از حدود ۹ سال قدم در کانال ۱۹۰۰ دلاری گذاشت، در هفته پیش رو به ثبت رکورد جدید می‌اندیشد. اوج‌گیری تنش‌های دیپلماتیک بین آمریکا و چین، تنزل ارزش دلار به کمترین سطح طی دو سال اخیر، افزایش بدهی‌های جهانی با خلق قابل‌ملاحظه پول، کاهش بی‌سابقه نرخ بهره اوراق قرضه، نرخ بالای شیوع کرونا به رغم اخبار مثبت از تولید واکسن و انتظار سقوط ۳۴ درصدی اقتصاد آمریکا در سه‌ماه دوم همگی محرک طلا قلمداد می‌شوند.

فعالان بازار جهانی معتقدند برای هیچ‌یک از بحران‌های فوق نمی‌توان راه‌حل سریعی پیدا کرد و در نتیجه، طلا محکوم به رشد و جابه‌جایی رکورد ۱۹۲۱ دلاری در سپتامبر ۲۰۱۱ و حرکت به سمت ۲۰۰۰ دلار است. رای ۷۹ درصدی سرمایه‌گذاران حرفه‌ای شرکت‌کننده در نظرسنجی هفتگی کیتکو به صعود طلا هم نتیجه تاثیر هماهنگ عوامل فوق بر اونس ارزیابی می‌شود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند