قیمت ماهی در ایام پایانی سال افزایش یافت

قیمت ماهی در ایام پایانی سال افزایش یافت

یک مقام مسئول گفت: با افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، قیمت ماهی با نوسان ۳ تا ۵ درصدی قیمت در بازار روبرو خواهد شد.

ارسلان قاسمی با اشاره به اینکه محدودیتی در عرضه ماهی شب عید وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی تولیدکنندگان، به میزان تقاضا در بازار شب عید، عرضه افزایش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته وی؛ با توجه به وضعیت مناسب تولید، محدودیتی برای عرضه و مصرف داخلی در ایام پایانی سال وجود ندارد.

قاسمی قیمت ماهی در بازار شب عید را پیش بینی کرد و افزود: طبق روال همه ساله با افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، قیمت ماهی با نوسان 3 تا 5 درصدی قیمت در بازار روبرو خواهد شد، درحالی‌که کمبود نظارت دستگاه‌های مسئول و سودجویی دلالان می‌تواند به زیان مصرف‌کننده و تولید‌کننده تمام شود.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر و پرورش با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه ماهی شب عید در بازار وجود ندارد، بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، قیمت ماهی در خرده‌فروشی‌های سطح شهر ناشی از سیستم دلالی حاکم بر این بخش با روند افزایشی در بازار روبروست که این امر نگرانی‌هایی به وجود آورده است، چرا که چوب سودجویی دلالان را تولیدکنندگان می‌خورند.

وی در خاتمه تصریح کرد: با وجود آنکه سازمان شیلات معتقد است عرضه مستقیم محصول در میادین میوه و تره‌بار بر کنترل قیمت در بازار تاثیر بسزایی دارد، اما هم‌اکنون غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار قانونی و شبه قانونی در اختیار دلالان است که با این وجود تاثیر چندانی نخواهد داشت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند