ماهی قزل‌ آلا به ۱۲۵هزارتومان رسید

ماهی قزل‌ آلا به ۱۲۵هزارتومان رسید

به‌تازگی قیمت هر کیلوگرم ماهی قزل‌آلا تا مرز ۱۲۵ هزار تومان پیش رفته، این در حالی است که سال گذشته قیمت آن در همین بازه زمانی حداکثر ۳۸ هزار تومان بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در ماه‌های اخیر قیمت انواع آبزیان در بازار روند افزیشی داشته است. در میان ماهی‌ها قزل‌آلا از پر مصرف‌ترین آنها است و اقبال خوبی از سوی مردم دارد. میزان محبوبیت این ماهی در بین مصرف‌کنندگان تا حدی است که نوسان قیمت آن بر قیمت سایر محصولات آبزی پروری تاثیر‌گذار است.

در کمتر از یک ماه اخیر قیمت ماهی قزل‌آلا افزایش حدود ۵۰درصدی داشته است به نحوی که از متوسط قیمت هر کیلوگرم ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان در شهریور ماه به ۱۱۵ تا ۱۲۵ هزار تومان در ماه جاری رسیده است، این در حالی است که دیروز قیمت در برخی از رسانه‌ها ۸۰هزار تومان ذکر شده بود که پیام‌های مخاطبان اقتصادآنلاین حاکی از اعداد بالاتری بود که منجر به پیگیری این موضوع شد.

نکته قابل تامل دیگر درباره ماهی قزل‌آلا این است که سال گذشته قیمت هر کیلو از آن در همین بازه زمانی سرمزرعه ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان و در خرده فروشی‌ها ۳۷ تا ۳۸ هزار تومان بوده است، به عبارت دیگر در یکسال گذشته قیمت این آبزی ۷۸ تا ۸۷ هزار تومان در هر کیلوگرم افزایش داشته است.

منبع: اقتصاد آنلاین

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند