قیمت میوه‌های تنظیم بازاری اعلام شد

قیمت میوه‌های تنظیم بازاری اعلام شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران قیمت میوه تنظیم بازاری شب عید را تشریح کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت میوه‌های تنظیم بازاری چقدر اعلام شد؟

حشمت اله عسگری در گفتگو با ایسنا، در تشریح تمهیدات استانداری تهران برای بازار شب عید و عرضه میوه تنظیم بازاری در سطح استان گفت: ذخیره کالاهای اساسی به میزان کافی در انبارها انجام شده است و از این بابت جای نگرانی نیست. ۳ هزار تن پرتقال و ۱۸۰۰ تن سیب برای این ایام ذخیره شده که بر اساس نظرات کارشناسی اعضای ستاد تنظیم بازار استان تهران قیمت هر کیلو پرتقال ۹هزار تومان، سیب قرمز ۱۱هزار تومان و سیب زرد ۱۲ هزار تومان تعیین شده که در سطح استان عرضه خواهد شد.

وی درباره نظارت بر عرضه کالاها در این ایام نیز گفت: تیم‌های گشت و نظارت متشکل از دستگاه‌های اجرایی و نظارتی نسبت به فعال سازی گشت‌های کشیک اقدام و تمهیدات نظارتی را تشدید کرده‌اند. بی‌تردید اصلاح و نظارت بیشتر بر شبکه توزیع، دسترسی عموم مردم به کالاهای اساسی را تسهیل و قیمت‌ها در سطح بازار را متعادل خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران تاکید کرد: برخورد قانونی بامتخلفان و اخلال‌گران بازار با جدیت در دستور کار دستگاه‌های نظارتی استان قرار دارد و با هرگونه احتکار کالا و افزایش نامتعارف قیمت ها بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران به تجارت‌نیوز گفت: حدود ۲۳ هزار تن میوه ورودی میدان اصلی میوه و تره‌بار بود که از این مقدار ۸۰۰۰ تن از میوه‌ها روی دست بارفروشان ماند. گویا مردم قدرت خرید ندارند و میوه را دانه‌ای می‌خرند.

مصطفی دارایی‌نژاد توضیح داد: کاهش شدید قدرت خرید نه‌تنها میوه را از سبد خرید خانوار خارج کرد، بلکه این روزها گرانی‎ اقلام خوراکی اجازه نمی‌دهد خانواده‌ها حتی مرغ، گوشت و برنج بخرند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند