قیمت نفت به بیش از ۸۵ دلار رسید – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بازگشت ترامپ با وعده زخم کاری به روسیه/ نفت 40 دلار می‌شود؟

قیمت نفت به بیش از ۸۵ دلار رسید

oil8

قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین رقم ۳ سال گذشته و بیش از ۸۵ دلار رسید اما بازار با قیمت ۸۴٫۸۶ در هر بشکه بسته شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز، قیمت نفت در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین رقم ۳ سال گذشته و بیش از ۸۵ دلار رسید.

از عوامل این افزایش قیمت، تقویت پیش‌بینی‌ها در مورد کسری عرضه در چند ماه آینده عنوان شده است زیرا با کم شدن محدودیت‌های مسافرتی، تقاضا بیشتر خواهد شد.

هر بشکه نفت برنت با ۸۶ سنت افزایش ۸۴٫۸۶ دلار معامله شد و بازار با این قیمت بسته شد. نفت برنت طی هفته گذشته ۳ درصد افزایش یافت و ششمین هفته افزایشی را ثبت کرد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۹۷ سنت افزایش ۸۲٫۲۸ دلار معامله شد. WTI طی هفته گذشته ۳٫۵ درصد افزایش یافت و هشتمین هفته متوالی افزایشی را ثبت کرد.

با بهتر شدن شرایط همه‌گیری کرونا، تقاضا افزایش یافته است؛ همچنین برای تولید برق تقاضا از گاز و زغال سنگ به نفت کوره و گازوئیل تغییر کرده است.

کاخ سفید اعلام کرد محدودیت‌های مسافرتی را برای کسانی که واکسیناسیون خود را به طور کامل انجام داده‌اند از ۸ نوامبر برخواهد داشت که این امر تقاضا برای سوخت جت را افزایش می‌دهد.

در عین حال، کاهش شدید ذخایر آمریکا و کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی سبب شده است تا عرضه جهانی نفت را محدود نگه دارد.

 

منبع: فارس

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات