کد خبر: 157782

قیمت نفت به ۵۴ دلار رسید

قیمت نفت در بازار لندن برای تحویل در ماه نوامبر امروز با ۲۲ سنت، معادل ۰.۴ درصد افزایش به ۵۴ دلار رسید.

قیمت جهانی نفت
سرویس اقتصاد جهان -

پس از آنکه وزیر انرژی عربستان تمدید مجدد توافق کاهش تولید را با همتایان ونزوئلایی و قزاق خود مطرح کرد، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با افزایش همراه بود.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، انتشار خبرهایی از مذاکرات بر سر تمدید توافق کاهش تولید موجب شد تا فشارهای کاهشی ناشی از تبعات طوفان ایرما اندکی خنثی شود. تحلیلگران نگرانند که تقاضا برای انرژی در آمریکا در نتیجه طوفان ایرما کاهش یابد.

این طوفان سهمگین موجب قطع برق حدود ۴ میلیون خانه و مرکز تجاری در فلوریدا شده است. پیش‌بینی شده که تا اواخر امروز از شدت طوفان در شمال فلوریدا یا جنوب جورجیا کاسته شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر امروز با ۳۹ سنت، معادل ۰٫۸ درصد افزایش به ۴۷ دلار و ۸۷ سنت رسید. قیمت نفت وست‌تگزاس‌اینترمدییت در روز جمعه ۳٫۳ درصد افت کرده بود.

قیمت نفت برنت در بازار لندن برای تحویل در ماه نوامبر نیز امروز با ۲۲ سنت، معادل ۰٫۴ درصد افزایش به ۵۴ دلار رسید. نفت برنت در جلسه گذشته ۱٫۳ درصد افت کرده بود.

تومومیچی آکوتا، اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی میتسوبیشی یو‌اف‌جی در توکیو گفت: بازار نفت به مذاکرات وزیر انرژی عربستان واکنش نشان داده است. کاهش ظرفیت پالایش نفت در آمریکا نیز از طریق افزایش ظرفیت پالایشگاهی در دیگر کشورها جبران شده، از این رو، نگرانی‌ها در مورد کاهش قابل توجه تقاضا برای نفت در حال مرتفع شدن است.

طوفان هاروی که دو هفته پیش سواحل آمریکا در خلیج مکزیک را در نوردید، موجب شد تا نرخ استفاده از پالایشگاه‌های آمریکا به پایین‌ترین رقم در ۷ سال گذشته رسید، اما آسیب چندان گسترده‌ای به تاسیسات تولید نفت در خلیج مکزیک وارد نکرد. برخی واحدها اکنون در حال ازسرگیری فعالیت خود هستند.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.