گفتگوی تجارت‌نیوز با رئیس اتحادیه فروشندگان میوه:

قیمت هندوانه شب یلدا چقدر است؟ / کمبودی در بازار میوه نداریم

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار می‌گوید: هندوانه یکی از اقلام مهم برای شب یلدا محسوب می‌شود که ذخیره آن در انبارها انجام شده است.
قیمت هندوانه شب یلدا چقدر است؟ / کمبودی در بازار میوه نداریم

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار در پاسخ به این پرسش که قیمت میوه در شب یلدا چه خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: هرچند در نیمه نخست سال‌ جاری با کمبود و گرانی میوه روبه‌رو بودیم اما در نیمه دوم سال هیچ کمبود و گرانی بیش از حد در قیمت میوه‌ها مشاهده نمی‌شود.

اسدالله کارگر درباره قیمت هندوانه هم اظهار کرد: هندوانه یکی از اقلام مهم برای شب یلدا محسوب می‌شود که ذخیره این قلم کالا در انبارها انجام شده است. اخیرا چالشی درباره قیمت هندوانه وجود داشت که در حال حاضر با نظارت اتحادیه هر کیلو هندوانه از نرخ ۳ هزار و ۵۰۰ تومان به هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافت.

کمبود میوه پاییزی و زمستانی نداریم

او افزود: البته مردم باید بدانند که نوع و کیفیت هندوانه‌ها در قیمت این قلم کالا اثرگذار است. قیمت هر کیلو هندوانه شب یلدا از  ۶۰۰ تا دو هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود که در فصل مربوطه این قلم کالا انبار شده و برای شب یلدا به بازار تزریق خواهد شد.

کارگر در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا کمبودی در بازار میوه شب یلدا در بازار مشاهده می‌شود یا خیر؟ گفت: در حوزه میوه و صیفی‌جات مشکل یا کمبود خاصی مشاهده نمی‌شود. با وجود آن‌که در شش ماه نخست سال جاری برف و سرمازدگی منجر به افزایش قیمت میوه‌ها شد اما در شش ماه دوم سال آسیبی در حوزه تولید میوه نداشتیم و خوشبختانه قیمت‌ میوه‌های پاییزی نیز نسبت به قیمت میوه‌های تابستانه روند معقولی را داشتند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز