موضوعات داغ:

قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوسفندی ۸۰ هزار تومان است

قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوسفندی ۸۰ هزار تومان است

مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور علی‌رغم کاهش قیمت گوشت دام، نرخ گوشت در بازار کاهش محسوسی نداشته است که هر یک از فروشندگان دلایلی برای این امر مطرح می‌کنند‌.

مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: هر کیلو گوشت گوساله حداکثر با نرخ ۶۰ هزار تومان و گوسفند ۸۰ هزار تومان باید در خرده‌فروشی عرضه شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید سلطانی، مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور با انتقاد از انباشت دام روی دست دامداران اظهار کرد: با توجه به زایش روزمره گله‌ها و آغاز پرواربندی و آماده شدن دام‌های پروارشده برای عرضه به بازار هر روز بر معضلات دامداران افزوده می شود‌.

وی افزود: با توجه به انباشت دام سنگین و سبک در واحدهای دامداری، همه روزه تعداد زیادی دامدار از استان‌های مختلف طی تماس با اتحادیه از این موضوع شکایت دارند، این در حالی است که مسئولان ذی‌ربط تاکنون تدابیری برای این موضوع نیاندیشیدند.

سلطانی ادامه داد: هم اکنون قیمت دام داخل با کسر آلایش از قیمت خارجی پایین‌تر است که با این وجود مسئولان وزارت صمت اعلام آمادگی برای خرید دام داخل کردند.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به اظهارات مسئولان وزارت صمت حال باید منتظر ماند و دید که وضعیت خرید دام زنده از دامداران چگونه خواهد بود، چرا که تولیدکنندگان حاضرند در هر نقطه‌ای دام را تحویل دهند.

وی با اشاره به اینکه بازار دام زنده تابع عرضه و تقاضاست، بیان کرد: براین اساس خروج مازاد دام از دامداری‌ها تا حدی به تعادل قیمت دام در بازار کمک می‌کند.

مدیر عامل اتحادیه دامداران با اشاره به اینکه کاهش قیمت دام زنده تاثیری در بازار گوشت قرمز نداشته است، افزود: علی‌رغم افت ۴۰ درصدی قیمت دام سنگین و ۳۰ درصدی دام سبک، کاهش محسوسی در قیمت گوشت در بازار ایجاد نشده، این در حالی است که هیچ یک از مسئولان پاسخگوی این امر نیستند.

واسطه‌ها و دلالان عامل اصلی نوسان قیمت گوشت در بازار

وی متوسط قیمت کنونی هر کیلو دام سنگین را ۲۵ تا ۲۷ هزار تومان و دام‌ سبک ۳۷ تا ۳۹ هزار تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس هر کیلو گوشت گوساله حداکثر با نرخ ۶۰ هزار تومان و گوسفند ۸۰ هزار تومان باید در خرده‌فروشی عرضه شود.

سلطانی وجود واسطه و دلال را عامل اصلی نوسان قیمت گوشت در بازار اعلام کرد و گفت: علی‌رغم کاهش قیمت گوشت دام، نرخ گوشت در بازار کاهش محسوسی نداشته است که هر یک از فروشندگان دلایلی برای این امر مطرح می‌کنند‌.

مدیرعامل اتحادیه دامداران در پایان تصریح کرد: اگر صفر تا صد کار را اتحادیه و تشکل‌ها در دست بگیرند، التهابی در بازار نخواهیم داشت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند