ایران بروکر
خبر فوری : فوری/ آمریکا به ایران آخرین فرصت احیای برجام را داد

حافظه‌های SSD مایکروسافت / قیمت کنسول‌های بازی چقدر شد؟

تجارت نیوز

قیمت کنسول‌های بازی خانگی ایکس باکس و پلی‌استیشن در هفته اول آبان چقدر شد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، نوسان قیمت دلار در بازار داخلی روند قیمت‌گذاری و فروش کنسول‌های بازی خانگی را تحت تاثیر قرار داده است و نوسان قیمت دلار به نوسان قیمت کنسول‌ها به صورت روزانه شده است. قیمت کنسول‌ها در هفته اول آبان چقدر شد؟

حافظه‌های SSD جدیدی برای کنسول‌های ایکس باکس معرفی شدند

مدتی است که اخبار مربوط به حافظه‌های SSD‌ جدید پلی اسیتشن ۵ در بازار‌های جهانی پر شده است، اما در این میان، ایکس باکس و مایکروسافت هم خبر‌های مهمی برای ارائه دارند. مایکروسافت از دو حافظه جانبی جدید برای کنسول‌های ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس رونمایی کرده است و با این کار تنوع را برای طرفدارانش بیشتر کرده است.

حافظه‌های جانبی جدید ایکس باکس، توسط کمپانی Seagate توسعه خواهند یافت و برای تمامی سلیقه‌ها و نیاز‌ها مناسب خواهند بود. اینطور که پیداست دو نسخه جدید از حافظه‌های جانبی ایکس باکس، با حجم دو ترابایت و ۵۱۲ گیگابایت ارائه خواهند شد. نسخه ۵۱۲ گیگابایت قیمتی برابر با ۱۴۰ دلار و نسخه دو ترابایتی قیمتی معادل ۴۰۰ دلار خواهد داشت. این حافظه‌های جانبی کوچک جدید، به قسمت پشتی کنسول‌های ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری اس متصل خواهند شد و به بهترین حالت ممکن با حافظه SSD این دستگاه‌ها هماهنگ و همگام می‌شوند.

اگر خوب یادتان باشد، اولین حافظه جانبی‌ای که توسط مایکروسافت منتشر شده بود، یک ترابایت حجم داشت و به همراه معرفی کنسول‌های نسل جدید ایکس باکس معرفی شده بود. این قطعه حدودا ۲۲۰ دلار قیمت داشت. با این تفاسیر، اگر شما قصد داشتید یک ایکس باکس سری اس به همراه حافظه جانبی خریداری کنید، باید برای این دو محصول ۵۲۰ دلار هزینه می‌کردید که کاری عجیب بود، چرا که این مبلغ از قیمت ایکس باکس سری ایکس بیشتر بود. شما با این کار هزینه اضافی می‌پرداختید و کنسول رده پایین‌تر را خریداری می‌کردید و در نهایت ۱٫۳ ترابایت فضای خالی برایتان به وجود می‌آمد. اما حالا با معرفی این دو نسخه جدید از حافظه‌های جانبی، حق انتخاب برای همه دارندگان کنسول‌های ایکس باکس سری اس بیشتر خواهد شد و می توانند در صورت نیاز کمتر و یا بیشتر هزینه کنند.

جالب است بدانید که حافظه جانبی دو ترابایتی جدیدی که برای ایکس باکس معرفی شده است، نسبت به سایر حافظه‌های جانبی موجود در بازار، قیمت تمام شده کمتری دارد و به عنوان حافظه جانبی مخصوص برای این کنسول، ارزان‌تر است. این در حالی است که حافظه SSD جدید شرکت سامسونگ برای کنسول پلی اسیتشن ۵، دقیقا ۵۰۰ دلار قیمت دارد. البته این را هم در نظر داشته باشید که استفاده از حافظه‌های جانبی خاص برای ایکس باکس اجباری است، اما پلی استیشن اجازه داده تا تمامی کمپانی‌ها برای دستگاهش حافظه SSD تولید کنند و با این وضعیت دارندگان دستگاه، می‌توانند به سراغ حافظه‌های SSD‌ ارزان‌تر نیز بروند و حتی کم‌تر از ۳۰۰ دلار برای این قطعه هزینه کنند.

حافظه جانبی جدید ایکس باکس با حجم ۵۱۲ گیگابایت در ماه نوامبر و حافظه جانبی دو ترابایتی در ماه دسامبر عرضه خواهند شد.

قیمت کنسول بازی

3 page 0001 1 4 page 0001 1

نظرات