قیمت خرید گندم ۲ برابر شد

قیمت خرید گندم ۲ برابر شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس از افزایش حدود دو برابری قیمت گندم خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ قیمت گندم برای سال آینده چقدر تصویب شد؟

به نقل از خانه ملت، رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مجلس با اشاره به مصوبه امروز نمایندگان گفت: نمایندگان در نشست امروز عصر این کمیسیون با افزایش قیمت خرید تضمینی گندم تا سقف ۹ هزار و ۵۰۰ تومان موافقت کردند.

وی تصریح کرد: مجلس با هدف حمایت از تولید داخل و کشاورزان و جلوگیری از قاچاق کالا، قیمت خرید تضمینی گندم را از کشاورزان از مبلغ ۵ هزار تومان سال ۱۴۰۰به رقم ۹ هزار و پانصد تومان افزایش دادند.

افزایش قیمت نان صحت دارد؟

به نقل از مهر یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار مهر مطالب مطرح شده درباره کمبود نان در برخی استان‌های کشور و مشکل در روند توزیع آرد را رد کرد و گفت: این مباحث صحت ندارد.

وی با بیان اینکه مشکلات ایجاد شده در ایرانشهر به دلیل توقف چند روزه فعالیت یکی از کارخانجات مهم آرد در این شهرستان متأثر از اختلاف شرکا بوده است، افزود: افزایش قابل توجه تعرفه و نرخ حمل ناوگان جاده‌ای از دیگر دلایل این مساله بوده که خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده، این مشکل رفع شده و همه چیز به روال عادی برگشته است.

سیف با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه کمبود نان در این شهرستان و شهرستان‌های دیگر کشور نداریم، تصریح کرد که روال پخت نان در خبازی‌های سراسر کشور عادی است.

وی همچنین افزایش قیمت نان را نیز تکذیب کرد و گفت: مردم اصلاً نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند