لغو حرکت تعدادی از قطار‌های محور تهران-مشهد به دلیل سرما

تجارت نیوز

برنامه حرکت تعدادی از قطار‌های محور تهران-مشهد و برعکس به دلیل سرما و رعایت ایمنی لغو شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، راه آهن جمهوری اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به علت افزایش برودت هوا در محور مشهد، تعدادی از قطار‌های مسافری از برنامه حرکت حذف شدند.

در این اطلاعیه آمده است: «با بهتر شدن شرایط آب و هوا، راه آهن جمهوری اسلامی سعی دارد با راه اندازی قطار‌های فوق العاده مسافران این مسیر را جابه جا کند. هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر با سامانه 5149 _ 021 تماس بگیرند.» (تسنیم)

پیش بینی هواشناسی 23 دی 1401

در همین حال رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از  نفوذ سامانه بارشی به کشور از فردا خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بر اساس تحلیل آخرین مدل‌های هواشناسی، روز جمعه (۲۳ دی‌ماه) در استان‌های گیلان، جنوب بوشهر و ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های خوزستان، جنوب لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته او شنبه (۲۴ دی‌ماه) با نفوذ سامانه بارشی به کشور از سمت غرب و جنوب غرب در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، استان بوشهر و به تدریج دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس بارش باران و برف رخ خواهد داد.

ضیائیان ادامه داد: یکشنبه (۲۵ دی‌ماه) علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های زنجان، قم، اصفهان و دامنه و ارتفاعات البرز واقع در استان‌های مازندران، البرز، تهران و سمنان و به تدریج در خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش پیش‌بینی می‌شود که در مناطق جنوبی کشور همراه با رعد و برق و وزش باد خواهد بود. شدت بارش طی این دو روز در استان‌های ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، غرب اصفهان، شمال و غرب فارس و بوشهر است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه دوشنبه (۲۶ دی‌ماه) در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف خواهد بود، یادآور شد: تنها در ارتفاعات زاگرس مرکزی در مناطق غرب و جنوب غرب کشور در بعضی ساعات افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته ضیائیان، سه‌شنبه (۲۷ دی‌ماه) با ورود سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب کشور در برخی نقاط استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، جنوب اصفهان، یزد، کرمان، هرمزگان و در اواخر وقت سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

او با بیان اینکه تا روز شنبه در غالب نقاط کشور هوای سرد ماندگار است، ادامه داد: همچنین روز جمعه تا ظهر یکشنبه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

پیش بینی وضعیت هوای تهران طی 2 روز آینده

بنابر اظهارات ضیائیان، طی سه روز آینده تنگه هرمز و دریای عمان و از شنبه تا ظهر یکشنبه و نیز روز سه‌شنبه خلیج فارس مواج است.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران شنبه (۲۴ دی‌ماه) کمی ابری و غبار محلی به تدریج افزایش ابر با حداقل دمای منفی چهار و حداکثر دمای چهار درجه سانتی‌گراد و برای روز یکشنبه (۲۵ دی‌ماه) نیمه‌ابری تا ابری در بعضی ساعت‌ها بارش پراکنده برف به تدریج کاهش ابر و غبار محلی با حداقل دمای منفی سه و حداکثر دمای یک درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ دی‌ماه) بندرعباس با دمای ۲۰ و ۲۱ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و طی امروز اردبیل، شهرکرد و مشهد با دمای منفی ۱۶ درجه سانتی‌گراد و طی فردا اردبیل و مشهد با دمای منفی ۱۴ درجه سانتی‌گراد جزو سردترین مرکز استان کشور هستند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند