مدیر فنی سهام عدالت در گفتگو با تجارت‌نیوز:

ورود احتمالی قوه قضاییه به سهام عدالت / لغو سفارش فروش سهام عدالت فعال شد؟

ورود احتمالی قوه قضاییه به سهام عدالت / لغو سفارش فروش سهام عدالت فعال شد؟

به گفته مدیر فنی سهام عدالت، از امروز گزینه لغو درخواست فروش در کارگزاری‌ها فعال می‌شود، همچنین تقسیم سهام فوت‌شدگان بین وراث منتظر تصمیم قوه قضاییه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، با افت سهام عدالت در سه ماه گذشته ارزش آن حدود 45 درصد افت کرده است. برگه سهام عدالت 532 هزار تومانی تا نزدیکی 21 میلیون تومان پیش رفته بود اما طبق آخرین برآورد‌ها به ۱۱ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان رسیده است.

با این حساب ارزش 30 درصد سهام عدالت قابل فروش، سه میلیون و 488 هزار تومان و 60 درصد آن شش میلیون و 976 هزار تومان است.

با افت ارزش سهام عدالت و نبود تقاضا برای خرید آن، سهامداران به دنبال حذف درخواست فروش خود هستند که مسئولان سهام عدال نیز وعده فراهم کردن گزینه لغو درخواست فروش در پنل کارگزاری‌ها را داده بودند.

طبق گفته مسئولان سهام عدالت قرار بود این امکان برای سهامداران فراهم شود. اما بررسی پنل سهام عدالت در برخی از کارگزاری‌های بانکی و غیربانکی نشان می‌دهد چنین امکانی فراهم نشده است.

لغو درخواست فروش کی فراهم می‌شود؟

محمود حسنلو، مدیر فنی سهام عدالت در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: از پایان روز گذشته امکان لغو سفارش فروش سهام عدالت برای کارگزاری‌ها و بانک‌های طرف قرارداد رایان هم‌افزا میسر شد. با این حساب حدود 50 کارگزاری این گزینه را خواهند داشت، همچنین قرار است شرکت تدبیرپرداز نیز در هفته جاری این برنامه را اجرا کند.

به گفته او، این امکان برای سهامدارانی که از طریق سامانه سعدی دخواست فروش سهامشان را ثبت کرده‌اند فراهم شده و این افراد می‌توانند درخواست فروش خود را حذف کنند، همچنین کارگزاری‌های طرف قرارداد با شرکت صحرا نیز گزینه لغو درخواست را برای سهامداران فراهم کرده است. به دیگر شرکت‌های نرم‌افزاری نیز نامه اعمال تغییرات ارسال شده است..

سهام عدالت فوت‌شدگان به کجا رسید؟

طبق آمارهای شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، از 49 میلیون دارنده سهام عدالت حدود 2.5 میلیون نفر از آنها فوت شده‌اند و سهامشان به وراث می‌رسد.

در شش ماهی که از آغاز آزادسازی سهام عدالت می‌گذرد، وارث منتظر تقسیم سهام هستند.

حسنلو در خصوص این گروه از سهامداران گفت: برای انجام کارهای مربوط به انتقال سهام عدالت فوتی‌ها به وراث منتظر قوه قضاییه هستیم، تنها کاری که می‌توانیم کنیم پیگیری و انجام مکاتبات است اما انجام می‌دهیم.

آخرین اخبار و نتایج پیگیری‌های تجارت‌نیوز را در صفحه اختصاصی سهام عدالت بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند