تردد شبانه خودروها آزاد شد؟

تردد شبانه خودروها آزاد شد؟

اگرچه انتقادات بسیار زیادی به منع تردد شبانه وجود دارد و افراد زیادی خواستار لغو ممنوعیت تردد شبانه‌اند، اما این طرح همچنان اجرا می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار بود محدودیت تردد شبانه خودروها لغو شود. به خصوص از مهرماه که واکسیناسیون عمومی علیه کرونا سرعت گرفت و بسیاری از مراکز واکسیناسیون شبانه داشتند.

اما حالا جانشین پلیس راهور ناجا گفته: محدودیت‌های تردد شبانه به قوت خود باقی است و این طرح لغو نشده است. او گفته تردد شبانه به قوت خود باقی است و تردد خودروها از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح ممنوع است و متخلفان ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

اما پیش از این مساله لغو ممنوعیت تردد شبانه مطرح شده بود. حالا محسن منصوری می‌گوید برداشتن ممنوعیت تردد شبانه بستگی به شرایط کرونایی دارد. فعلا تصمیمی برای حذف محدودیت شبانه نداریم اما موضوع در دست بررسی است.

سفر به کدام شهرها مشمول جریمه می‌شود؟

همچنین آنگونه که جانشین پلیس راهور ناجا گفته تردد از و به شهرهای قرمز و نارنجی همچنان ممنوع است و اگر خودرویی به این شهرها تردد داشته باشد، مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی تا یک میلیون تومانی می‌شود.

کدام شهرها اکنون قرمز است؟ آنگونه که سردار سید تیمور حسینی خبر داده، امروز سوم آبان ماه علاوه بر شهرهای قرمز قبلی، شهرستان‌های سرچهان (فارس)، آبیک (قزوین)، شهربابک (کرمان)، آشتیان و تفرش (مرکزی) و اردکان (یزد) هم در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند. همچنین شهرستان‌های ایوان (ایلام)، خلیل‌آباد، خواف، سبزوار (خراسان رضوی)، زابل (سیستان و بلوچستان)، رستم و فیروزآباد (فارس)، البرز (قزوین)، رودبار و رودسر (گیلان)، چالوس و رامسر (مازندران) از زرد به نارنجی تغییر وضعیت یافته‌اند.

۲۲ شهر در وضعیت قرمز هستند. ۱۲۸ شهر نارنجی، ۲۱۵ شهر در وضعیت زرد هستند و ۸۳ شهر هم وضعیت آبی دارند.

بر این اساس امروز سوم آبان ماه مسافرت از و به ۱۵۰ شهر ایران همچنان ممنوع است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند