مابه‌التفاوت نرخ ارز به مردم بازگردانده می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: سال آینده هر مابه‌التفاوتی از نرخ ارز برای دولت حاصل شود، به صورت کامل به مردم بازگردانده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، گفت: تاکنون بسته‌های ۲۰۰ هزار تومانی جبرانی و حمایتی، میان ۱۶ میلیون خانوار که ۵۰ میلیون نفر از جمعیت را شامل می‌شود، توزیع شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدباقر نوبخت با بیان اینکه هر مابه‌التفاوتی که از بحث تغییر نرخ ارز از ابتدای سال حاصل شود، به مردم اختصاص می‌یابد، گفت: حدود ۱۴ میلیارد دلار ارز به کالاهای اساسی اختصاص یافته که مبلغ ریالی آن، حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود؛ ضمن اینکه دولت حاضر شده این مابه‌التفاوت را از واردکنندگان و تولیدکنندگان دریافت نکند، به شرط اینکه قیمت کالاها نیز افزایش نیابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقدام دیگر دولت برای حمایت از سفره مردم و عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی، پرداخت مابه‌التفاوت ارز پتروشیمی‌ها بود، افزود: تاکنون ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از مابه‌التفاوت، به صورت بسته کمک‌های ۲۰۰ هزار تومانی، توزیع شده که به حدود ۱۶ میلیون خانوار و ۵۰ میلیون نفر، بسته های ۲۰۰ هزار تومانی جبرانی پرداخت گردیده است.

وی تصریح کرد: سال آینده هر مابه‌التفاوتی از نرخ ارز برای دولت حاصل شود، به صورت کامل به مردم بازگردانده می‌شود.

 

منبع: خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند