سخنگوی صنعت برق:

جولان ماینرها در برخی از ادارات دولتی / مردم اطلاع دهند

جولان ماینرها در برخی از ادارات دولتی / مردم اطلاع دهند

سخنگوی صنعت برق در مورد ماینرهای غیرمجاز در ادارات گفت: ما آماده دریافت اطلاعات ادارات متخلف دولتی و غیردولتی در نصب ماینر‌های غیرمجاز و برخورد با این سازمان‌ها هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصطفی رجبی مشهدی، با تشکر از همکاری‌های پلیس امنیت اقتصادی در بر خورد با استخراج‌کنندگان رمز ارز‌های غیرمجاز، افزود: شرکت توانیر از پلیس امنیت اقتصادی درخواست می‌کند اگر آماری در خصوص کشف دستگاه‌های استخراج رمز ارز‌های غیر مجاز در ادارات وجود دارد به این شرکت ارائه کند.

وی گفت: در صورت وجود ماینر‌های غیر مجاز در ادارات و وصل بودن این دستگاه‌ها به شبکه سراسری برای استخراج رمز ارز، طبق قانون و مقررات با ادارات متخلف برخورد جدی خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: معرفی ادارات و مراکز متخلف در زمینه ماینر‌های غیر مجاز کمک می‌کند کشفیات را افزایش داده و از شبکه برق جدا کنیم تا تامین برق پایدار برای دیگر مشترکان فراهم شود (خبرگزاری صدا و سیما).

جولان ماینرهای غیرمجاز در ادارات

در یکی از جدیدترین اخبار در این حوزه، چندی پیش شرکت توزیع برق تهران بزرگ پس از چند روز شایعه و خواشی کشف ۸۲ ماینر غیر مجاز در ساختمان بورس را تایید کرد.

روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در اطلاعیه‌هایی کشف ماینر در ساختمان شرکت بورس تهران را پذیرفته اما مدعی شده بود که فعالیت ماینرها مصداق «ضرر و زیان سهامداران» نیست!

سردار محمدرضا مقیمی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی درباره وجود ماینرهای غیرمجاز در ادارات گفت: هنوز در بیشتر سازمان‌های دولتی دستگاه‌های تولید رمزارز وجو دارد، اما این‌که کدام سازمان از این دستگاه‌ها استفاده می‌کند و کدام سازمان استفاده نمی‌کند، باید بررسی شود (همشهری آنلاین).

آخرین اخبار حوزه انرژی را از صفحه انرژی و کالای تجارت‌نیوز دنبال کنید.

 

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند