اکسکوینو

زمان ارائه تسهیلات به سربازان/ مبلغ وام سربازان

سربازی

تمامی سربازان منقضی خدمت ۱۳۹۷ به بعد که گواهینامه مهارتی دریافت کرده‌اند و طرحی برای اشتغال دارند می‌توانند از وام سربازان استفاده کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، زمان ارائه وام سربازان اعلام شد.

به نقل از صداوسیما، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه از آغاز ارائه تسهیلات برای سربازان ماهر منقضی خدمت سال‌های ۱۳۹۷ به بعد خبر داد.

محمد زاده کمند گفت: به استناد سند ملی مهارت‌آموزی و اشتغال کارکنان وظیفه یکی از اهداف طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح، ایجاد تسهیلات برای اشتغال سربازان منقضی خدمت است.

وی افزود: برای تحقق این هدف رصد، هدایت، حمایت و تسهیلگری برای اشتغال سربازان ماهر به مدت سه سال پس از خدمت، جز سیاست‌ها و برنامه‌های قرارگاه درج گردیده است.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه بیان کرد: در این راستا تمامی سربازان منقضی خدمت ۱۳۹۷ به بعد که پیش، حین و یا پس از خدمت سربازی، دوره‌های مهارت‌آموزی را طی کرده و گواهینامه مهارتی دریافت کرده‌اند و در حال حاضر طرحی برای اشتغال دارند، می‌توانند برای دریافت وام به پلیس +۱۰ مراجعه و سنوات خود را ثبت کنند.

سردار زاده کمند در پایان خاطرنشان کرد: همچنین سقف این وام مبلغ ۱۵۰میلیون تومان و مهلت بازپرداخت آن ۷ ساله با سود ۴درصد است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند