موضوعات داغ:

متغیرهای معاملاتی در بازار آمریکا افت کرد

متغیرهای معاملاتی در بازار آمریکا افت کرد

جنگ‌های تجاری ایجاد شده میان آمریکا و چین موجب شد شاخص‌های آمریکا در آخرین روز کاری هفته با افت شدیدی همراه شوند و شاخص اس‌اند‌پی را با بیشترین میزان افت هفتگی نسبت به دو سال اخیر روبرو کنند.

بازارهای آمریکا در آخرین روز کاری هفته با روند کاهشی همراه شدند در حالی که شاخص اس‌اند‌پی با بیشترین میزان کاهش نسبت به دو سال اخیر رو به رو شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، جنگ‌های تجاری ایجاد شده میان آمریکا و چین موجب شد شاخص‌های آمریکا در آخرین روز کاری هفته با افت شدیدی همراه شوند و شاخص اس اند پی را با بیشترین میزان افت هفتگی نسبت به دو سال اخیر رو به رو کنند.

در این میان، قیمت نفت نیز در پی انتخاب مشاور امنیتی ترامپ با روند افزایشی همراه شد.

در بازار آمریکا، شاخص داوجونز با بیشترین میزان کاهش نسبت به ماه نوامبر رو به رو شد و با افت قیمت سهام شرکت‌های 3M و گلدمن ساکس افت سنگینی را تجربه کرد.

آشفتگی در بازارهای جهانی در پی جنگ تجاری ایجاد شده میان چین و آمریکا و اعمال تعرفه‌های جدید گمرکی موجب به وجود آمدن موجب هراس در بازارها شد.

رئیس‌جمهور آمریکا در هفته‌های گذشته در خصوص اعمال تعرفه‌های جدید گمرکی خبر داد در حالی که نخست وزیر چین نیز در عکس‌العملی جدید، اعلام کرد که بر روی 128 قلم واردات خود از آمریکا به ارزش 3 میلیارد دلار تعرفه 15 الی 25 درصدی اعمال خواهد کرد.

تعرفه‌هایی که چین در نظر دارد بر روی محصولات جدید اعمال کند شامل انواع نوشیدنی‌ها، میوه، خشکبار، لوله‌های فولادی، قراضه آلومینیوم خواهد بود.

از سوی دیگر، کاهش قیمت فیسبوک در بازار آمریکا به 7.3 درصد رسید در حالی که سوء استفاده از اطلاعات کاربران این شبکه اجتماعی، این شبکه اجتماعی موجب وارد شدن ضرر 60 میلیارد دلاری به این شرکت شد و بیسترین میزان افت قیمت سهام را نسبت به سال 2015 تجربه کرد.

در بازارهای سهام شاخص اس اند پی افت 2.1 درصدی داشت و شاخص داوجونز نیز 1.8 درصد منفی شد شاخص نزدک نیز 2.4 درصد افت کرد.

بدین‌ترتیب میانگین افت هفتگی شاخص اس اند پی به 5.9 درصد رسید و داوجونز در این بازه زمانی 5.7 درصد و نزدک نیز 6.5 درصد روند کاهشی را تجربه کردند.

 

منبع: سنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند