معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی:

۲۵ درصد از متقاضیان وام ودیعه مسکن تهرانی هستند

۲۵ درصد از متقاضیان وام ودیعه مسکن تهرانی هستند

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون ۲۵ درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ساکن تهران بوده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پرداخت وام ودیعه مسکن روزبه‌روز با شتاب بیشتری انجام می‌شود، گفت: طبق هماهنگی‌هایی که با دستگاه‌های مختلف از جمله بانک‌ها انجام داده‌ایم، مقرر شده که سرعت پرداخت وام افزایش یابد و طبق آخرین آماری که اعلام شده، تاکنون ۳۳۰ فقره تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت شده است.

او ادامه داد: متقاضیان معرفی شده به سیستم‌های بانکی به ۵۳ هزار نفر رسیده‌اند و از این تعداد هم برای هزار و ۱۶۰ نفر پرونده برای دریافت تسهیلات تشکیل شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طبق آخرین اطلاعات سرعت پرداخت تسهیلات با همکاری بانک‌ها افزایش یافته و متقاضیان راحت‌تر می‌توانند تسهیلات ودیعه مسکن را دریافت کنند.

روند پرداخت تسهیلات تا پایان شهریور ماه ادامه دارد

محمودزاده توضیح داد: طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تا پایان شهریور ماه باید پرداخت تسهیلات به متقاضیان به اتمام برسد، بنابراین باید تا آن زمان و با توجه به شرایطی که وجود دارد، همزمان با رفع برخی از موانع همه متقاضیان بتوانند این تسهیلات را به راحتی دریافت کنند.

او با اشاره به اینکه باید متقاضیان مدارک خود را هرچه سریع‌تر تکمیل کنند تا فرآیند معرفی پرونده‌ها به بانک‌ها تسریع شود افزود: بانک‌ها بر اساس تکمیل مدارک اقدام به پرداخت تسهیلات می‌کند.

محمودزاده با اشاره به اینکه ۲۵ تا ۳۰ درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات مربوط به استان تهران هستند، ادامه داد: این آمار تا امروز است و بنابراین ممکن است پس از پایان پرداخت تسهیلات آمارها تغییر کند و البته ملاک تعیین ما برای انتخاب شهرها مربوط به متقاضیانی است که مدارک خود را زودتر تکمیل کرده باشند.

گفتنی است، وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرده است که تاکنون حدود ۳۱۷ نفر تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند و روند دریافت وام‌ها هم برای متقاضیان شتاب خواهد گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره تعداد متقاضیان دریافت ودیعه مسکن با بیان اینکه «تعداد متقاضیان از ۱۰۰ هزار نفر متجاوز است»، بیان کرد: هفته گذشته تقریبا هفته آغاز کار بانک‌ها برای ارائه تسهیلات ودیعه مسکن بود و بر اساس گفته رئیس کل بانک مرکزی روند اعطای وام به متقاضیان توسط بانک‎ها شتاب بیشتری خواهد گرفت و در حال حاضر هم هیچ مانع و ابهامی در خصوص اعطای ودیعه مسکن وجود ندارد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند