مجموعه صدرا ظرفیت اشتغال ۳۰ هزار نفری دارد

مجموعه صدرا ظرفیت اشتغال ۳۰ هزار نفری دارد

فرمانده قرارگاه خاتم‎الانبیاء گفت: ظرفیت اشتغال مجموعه صدرا به‌طور مستقیم ۳۰ هزار نفر است.

سردار عبادالله عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‎الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین اتمام ساخت و آغاز عملیات انتقال سکوی فاز ٢٢ پارس جنوبی که صبح امروز پنج‌شنبه در جزیره صدرا در استان بوشهر برگزار شد، گفت: مجموعه صدرا طوری طراحی شده که ظرفیت اشتغال آن به‌طور مستقیم ۳۰ هزار نفر است.

به گزارش تجارت‎نیوز، وی افزود: این مجموعه دارای دو جزیره در شمال و جنوب کشور است که به راحتی می توانند این تعداد نفر را مشغول به کار کند.

وی افزود: روزگاری مجموعه صدرا خوار و ذلیل شده بود اما اگر انسان اراده کند می‌تواند کوه‎ها را از ریشه بکند و می‎توان گفت این صدرا که روزی کمر شکسته بود امروز کمر راست کرده است.

سردار عبداللهی با بیان اینکه اگرچه تحریم‎ها باعث پیشرفت‌های ما شده اما همین تحریم‎ها باعث شده بسیاری از این علوم در کشور بومی شود، تصریح کرد: ما بارها گفته‎ایم مخالف سرمایه‎گذاری خارجی نیستیم، اما در بخش طراحی و ساخته نیازی به خارجی‎ها نداریم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با بیان اینکه ما در پارس جنوبی باید ۴۰ سکو بسازیم، گفت: با ساخت این سکوها رتبه ما در اوپیک افزایش یافته و انحصار ساخت آنها که پیش از این در دست خارجی‌ها بود شکسته می‎شود.

وی با اشاره به اینکه بین ما و قطر، میدان‎های مشترک وجود دارد، اظهار داشت: در گذشته وضعیت به شکلی بود که برداشت قطری‎ها از آنها بیشتر از ما بود اما امروز وضعیت به شرایطی برابر رسیده و با راه‌اندازی این سکوها تولیدات ما بیشتر هم خواهد شد و در صورت نصب این سکوها روزانه ۱۲۵ میلیون مترمکعب گاز استخراج می‎شود.

سردار عبداللهی با بیان اینکه نمونه بارز اقتصاد مقاومتی همین جوانان هستند که موجب شدند ما در تولید گاز و گازوئیل خودکفا شویم، تصریح کرد: در بحث بنزین هم با افتتاح فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس که امسال انجام شد، دو و نیم میلیارد لیتر بنزین تولید شد و در تلاش هستیم تا فاز دوم این پالایشگاه را پیش از پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم که در مجموع حدود ۲۴۰ هزار بشکه میعانات گازی قابلیت تبدیل به فرآورده را در آن خواهد داشت.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‎الانبیا با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه با اتمام کار ساخت این سکوها کار شرکت صدرا هم به پایان می‎رسد، اظهار داشت: در این خصوص جلساتی را با شورای امنیت ملی، معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر صنعت برگزار کردیم. امروز تعداد زیادی شناور خارجی در خلیج فارس درحال سرویس دهی به ما هستند که صدرا به عنوان یک مجموعه محوری می توانند کار ساخت کشتی‌های غول پیکر را برعهده بگیرد.

وی با بیان اینکه اگر نقدینگی موجود در کشور کنترل شود، می توان بسیاری از پروژه‌ها را به اتمام برساند، تصریح کرد: امروز دهه شصتی‌ها مانند دوران دفاع مقدس کارهای غرورآفرین انجام دادند و می‎توان گفت جوانانی که امروز در عرصه سازندگی تلاش می‌کنند همان جوانان دوران دفاع مقدس هستند که در مقابل دشمن ایستاده و پوزه آن را به خاک مالیده‌اند. ما امروز باید به دشمنان بگوییم هرچند که شما روزانه و به ساعت بر تحریم‌های خود را وسعت می‌دهید اما بدانید که آنها هیچ اثری در وجود ما ندارند.

وی افزود: زمانی که شرکت های خارجی میدان پارس جنوبی را خالی کردند همان رزمندگان دفاع مقدس نگذاشتند این پرچم بر زمین بماند.

سردار عبداللهی درباره پرداخت حقوق معوقه کارکنان قرارگاه خاتم‎الانبیا نیز گفت: با تلاش‎هایی که صورت گرفته تمام حقوق معوقه کارگران و پیمانکاران قرارگاه تا پایان سال پرداخت می‌‎شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند