از ابتدای خرداد تاکنون

مجوز ۲۱ دفتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق یا لغو شد

مجوز ۲۱ دفتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق یا لغو شد

سازمان هواپیمایی کشوری از لغو مجوز ۱۵ دفتر و تعلیق مجوز ۶ دفتر خدمات مسافرت هوایی در تهران از ابتدای خردادماه امسال تاکنون خبر داد.

سازمان هواپیمایی کشوری از لغو مجوز ۱۵ دفتر و تعلیق ۶ دفتر خدمات مسافرت هوایی در تهران از ابتدای خردادماه امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام این سازمان، در بازرسی‌های مستمر و موردی کارشناسان دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان از دفاتر خدمات مسافرت هوایی مواردی از جمله عدم تمدید ضمانت‌نامه، عدم احراز شرایط راه‌اندازی پس از تعلیق در مدت تعیین شده و از همه مهمتر عدم توجه به اخطارها و دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری محرز و به لغو مجوز ۱۵ دفتر و تعلیق ۶ دفتر خدمات مسافرت هوایی در تهران منجر شد.

سازمان هواپیمایی کشوری همچنین اعلام کرد: امکان اعتبار سنجی بلیت هواپیما از طریق سایت سازمان و انجمن شرکت‌های هواپیمایی فراهم است و بر لزوم مدیریت بیشتر شرکت‌های هواپیمایی بر توزیع بلیت هواپیما تاکید می‌شود.

ضمن اینکه در مدت مذکور نیز تعداد ۳۲ سایت فروش غیرمجاز بلیت با معرفی سازمان هواپیمایی کشوری به مراجع ذیصلاح فیلتر شد، اجرای دستورالعمل حقوق مسافر توسط شرکت‌های هواپیمایی الزامی است و سازمان هواپیمایی کشوری ملاک عملکرد شرکت‌های هواپیمایی را رعایت حقوق مسافران و جلب رضایت آنها می داند.

طبق اعلام این سازمان، اکیپ‌های نظارتی از جمله نظارت بر بخش‌های فنی- عملیاتی و فرودگاهی، وسایل پرنده اعم از هواپیماها و هلی کوپتر، شرکت‌های هواپیمایی، کروی پروازی، مراکز تعمیر و نگهداری، طراحی و ساخت و … در ایام تابستان افزایش یافته است؛ سازمان هواپیمایی کشوری در راستای نظارت‌های دقیق بر فروش بلیت هواپیما به ویژه در ایام پیک سفرها که تقاضا در این بخش بالاست، تلاش می‌کند بررسی‌های جامعی داشته و نظارت‌های بیشتر و منسجم تری اعمال کند.

همچنین شرکت‌های هواپیمایی ملزم هستند به منظور سهولت دسترسی به نرخ‌های بلیت پروازها در مسیرهای مختلف، لیست نرخ‌های آنالیز شده و نهایی را از طریق وب‌سایت‌های رسمی خود در اختیار متقاضیان قرار دهند.

سازمان هواپیمایی کشوری همچنین به مسافران توصیه کرد برای خرید بلیت از طریق منابع معتبر اعم از دفاتر و سایت‌های دارای مجوز که لیست آنها روی پرتال سازمان قابل دسترسی است اقدام کنند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند