موضع مخالف ایران نسبت به سیاست‌های ناتو

موضع مخالف ایران نسبت به سیاست‌های ناتو

رئیس‌جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که با درگیری و جنگ مخالف است، مخالفت قاطع خود را با سیاست‌های توسعه‌طلبانه ناتو نیز اعلام می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ابراهیم رئیسی عصر امروز یکشنبه در دیدار زبیگنیو رائو، وزیر امور خارجه لهستان با اشاره به قدردانی لهستانی‌ها از حمایت ایرانیان از پناهجویان این کشور در جنگ جهانی دوم گفت: پیشینه تاریخی و تمدن غنی ایران و لهستان می‌تواند بستر مناسبی برای تقویت تعاملات علمی و فرهنگی دو کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه سطح فعلی روابط اقتصادی و تجاری میان تهران و ورشو متناسب با روابط سیاسی دو کشور نیست، اظهار کرد: ظرفیت‌های مختلفی از جمله در زمینه‌های صنعتی و اقتصادی در دو کشور وجود دارد که باید با تلاش مشترک این ظرفیت‌ها را در راستای گسترش تعاملات فیمابین به فعلیت برسانیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به درگیری‌ها در اوکراین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که با درگیری و جنگ مخالف است، مخالفت قاطع خود را با سیاست‌های توسعه‌طلبانه ناتو نیز اعلام می‌کند.

زبیگنیو رائو، وزیر امور خارجه لهستان نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: سابقه روابط بین ایران و لهستان به قرن شانزدهم میلادی باز می‌گردد. دو کشور قریب به ۵ قرن است که با یکدیگر روابطی دوستانه دارند و یکی از به یاد ماندنی‌ترین فرازهای روابط دو کشور مهمان‌نوازی ایرانیان از پناهندگان لهستانی در جریان جنگ جهانی دوم است.

وی با اشاره به اینکه دو کشور مشترکات زیادی دارند، ابراز داشت: مردم ایران و لهستان در مقابل مداخله قدرت‌های بزرگ و خارجی در امور کشورشان ایستادگی کرده‌اند.

وزیر امور خارجه لهستان با تأکید بر اینکه سطح همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین دو کشور مطلوب نیست، بیان کرد: لهستان خواهان احیا و ارتقای سطح همکاری‌های خود با ایران در عرصه‌های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و علمی است.

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند