دبیر کمیسیون انرژی مجلس به تجارت‌نیوز خبر داد:

مخالفت مجلس با برق رایگان

مخالفت مجلس با برق رایگان

به گفته دبیر اول کمیسیون انرژی مجلس، قرار است در هفته آینده معاونان وزارت نیرو دربهارستان حاضر شوند و به این سوال پاسخ دهند که با وجود کسری بودجه این وزارتخانه چگونه می‌خواهند برق را رایگان کنند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در جلسه هیأت دولت که در ابتدای شهریور ماه برگزار شد به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، این وزارتخانه مجاز شد تا صورتحساب برق مشترکان خانگی کم‌مصرف با الگوی تعیین شده در جدول پیوست را با تخفیف صد درصدی محاسبه کند.

این تخفیف صرفا شامل سکونتگاه‌های دائمی درحال بهره‌برداری شهری و روستایی و هم چنین سکونتگاه‌های عشایری می‌شود. سکونت‌گاه‌های خالی از سکنه و غیردائم نظیر باغ ویلاها مشمول این تخفیف نمی‌شوند.(فارس)

این در حالی است که مجموعه دولت با کسری بودجه مواجه هستند و دبیر اول کمیسیون انرژی مجلس نیز در گفتگو با تجارت‌نیوز اعلام کرد که وزارت نیرو نیز کسری بودجه دارد.

هادی بیگی‌نژاد عنوان کرد: وقتی مجموعه وزارتخانه نیرو حدود 50 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، با چه منطقی چنین طرحی را پیشنهاد داده و قرار است برق را برای برخی از مشترکان با تخفیف 100 درصدی محاسبه کند.

بنا به گفته وی، قرار است در هفته آینده معاونان وزارت نیرو در کمیسیون انرژی حاضر شوند و به این سوال پاسخ دهند که با وجود کسری بودجه چطور این پیشنهاد را داده‌اند که برق برای برخی از مشترکان رایگان شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند