سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مطرح کرد؛

مدرک گرایی را به جایی رساندیم که همه مشاغل نیازمند مدرک باشند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: برای نجاری و کشاورزی و... تولید لازم نیست مدرک داشته باشیم اما ما مدرک گرایی را به جایی رساندیم که همه مشاغل نیازمند مدرک باشند.
مدرک گرایی را به جایی رساندیم که همه مشاغل نیازمند مدرک باشند

میرحمایت میرزاده، در برنامه تلویزیونی پرسشگر به که با موضوع چالش‌های دانشگاه گرایی شب گذشته روی آنتن رفت، درباره بیماری دانشگاه‌گرایی گفت: همه اجزای سیستم در کاری که باید انجام دهند باید احساس مسئولیت کنند و اگر قرار باشد دنبال مقصر بگردیم همه اجزا مقصرند.

به گزارش تجارت‎نیوز،میرزاده افزود: مثلا در همین صداوسیما چقدر درباره نفرات برتر تبلیغ می‌شود؟ یا جلوی دانشگاه تهران چقدر روی در و دیوار تبلیغ است؟ در فیلم و سریال‎ها چقدر به کسانی که مهارت آموزند نقش مثبت می‌دهند و چقدر به کسی که پزشک و مهندس است.

میرزاده درباره وجود قوانین در این باره گفت: آیا شما تصور می‌کنید مشکل از قانون است ما در کشورمان حداقل می‌توانیم بگوییم کمبود قانون نداریم. برای نجاری و کشاورزی و… تولید لازم نیست مدرک داشته باشیم اما ما مدرک‎گرایی را به جایی رساندیم که همه مشاغل نیازمند مدرک باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، راهکارهای حل بیماری مدرک گرایی اظهار کرد: هنرستان‌های کاردانش تخصص گرایی را دنبال می‌کنند و تکنیسین و کارگر ماهر تربیت می‌کنند. تقاضا داریم تا صاحبنظران اگر در قانونگذاری و نظارت مجلس در این حیطه نظری دارند به ما اعلام کنند و به جای کلی‌گویی به صورت مستند موارد را به کمیسیون ارائه کنند.

 

منبع:مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز