مدیران باید برای اصلاح بیکاری هنرمندان فکری کنند

مدیران باید برای اصلاح بیکاری هنرمندان فکری کنند

بازیگر سینما و تلویزیون گفت: مردها و زن‌های شریف و با‌خانواده در میان جامعه بازیگران با وجود سال‌ها کار و تخصص در حال حاضر بیکار هستند اما عده‌ای که بازیگر نیستند تنها به خاطر ارتباطاتشان در فیلم‌ها بازی می‌کنند.

جهانگیر الماسی بازیگر سینما و تلویزیون درباره فضای فیلم‌ها گفت: در سینمای امروز ایران اساسا به مضمون فیلم‌ها اهمیت داده نمی‌شود تا موجودیت پیدا کنند در نتیجه شاهد کیفیت پایین آثار نمایشی هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در همین راستا افزود: جدا از وضعیت بد در مضمون فیلم‌ها ممکن است فیلم یک تهیه‌کنندهبا اکران محدود در سینمای هنر و تجربه به جایی نرسد و یا با اکران بد در سینمای بدنه باشکست مالی روبرو شود. این‌ها مسائلی است که در سینما وجود دارد و مدیریت سینما باید برای بهبود آن تلاش کند.

کارگردان «رنج سرمستی» به وجود کاستی‌ها در عرصه بازیگری اشاره کرد و توضیح داد: مردها و زن‌های شریف و با خانواده در میان جامعه بازیگران با وجود سالها کار و تخصص در حال حاضر بیکار هستند اما عده‌ای که بازیگر نیستند تنها به خاطر ارتباطاتشان در فیلم‌ها بازی می‌کنند.

الماسی ادامه داد: 2000 بازیگر سینما و تلویزیون بیکار هستند و حمایت نمی‌شوند. بسیاری از بچه‌های تئاتر و سینما بیمه ندارند، باید مدیران برای اصلاح این وضعیت فکری کنند.

بازیگر «پس از باران» خاطر نشان کرد: در این میان اما برخی تهیه‌کنندگان از قالب صرف تولید فیلم خارج شده و ناگهان وضعیت‌شان تغییر می‌کند، فیلم‌های پشت سر هم با هزینه‌های بالا می‌سازند و سالن‌های سینما را در دست دارند و اینجاست که عدالتی که باید رعایت نمی‌شود.

 

منبع: میزان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند