ایران بروکر
خبر فوری : فوری/ آمریکا به ایران آخرین فرصت احیای برجام را داد
به گزارش وزیر نفت؛

مذاکرات برای امضای ۱۰ قرارداد جدید نفتی ادامه دارد

تجارت نیوز

بیژن زنگنه از ادامه مذاکرات برای امضای ۱۰ قرارداد جدید نفتی خبر داد و گفت: این مذاکرات ادامه دارد اما عوامل داخلی و خارجی هم بر این جریانات اثر می‌گذارند که خارج از اراده ما است.

وزیر نفت از ادامه مذاکرات برای امضای ۱۰ قرارداد جدید نفتی خبر داد و گفت: این مذاکرات ادامه دارد اما عوامل داخلی و خارجی هم بر این جریانات اثر می‌گذارند که خارج از اراده ما است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیژن زنگنه پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری با شرکت گازپروم برای مطالعه پروژه ایران ال‌ان‌جی در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی در مورد طرح برندینگ اظهار کرد: در این زمینه توضیحات بیشتری ارائه خواهیم کرد. اصل براین است که با هماهنگی و همدلی پیش برویم. کمیسیون انرژی مجلس در حال بررسی این طرح و قرار است گزارشی ارائه بدهد. ما با این کمیسیون به صورت تنگاتنگ در ارتباط هستیم و امیدوارم به خوبی در جهت مصلحت مردم پیش رویم.

ارائه نتیجه برگزاری مناقصه آزادگان در تابستان ۹۷

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مناقصه میدان نفتی آزادگان، اظهار کرد: برگزاری مناقصه میدان نفتی آزادگان به خوبی پیش می‌رود و تاخیری صورت نگرفته است. قبلا هم اعلام کردم اگر مناقصه طبق روال خود جلو برود نتایج آن زودتر از تابستان سال ۱۳۹۷ ارائه نخواهد شد.

وزیر نفت در مورد مذاکره در زمینه ۱۰ قرارداد جدید نفتی، اظهار کرد: قبلا نگفتم تا پایان سال ۱۰ قرارداد امضا خواهد شد، بلکه اعلام کردم مذاکره در مورد ۱۰ قرارداد دنبال می‌شود، اما اینکه به نتیجه برسد یا خیر با توجه به این‌که یک طرف قرارداد ما هستیم و طرف مقابل افراد دیگر مشخص نیست.

وی ادامه داد: مذاکرات با جدیت جلو می‌رود اما عوامل داخلی و خارجی هم بر این جریانات اثر می‌گذارد که خارج از اراده ما است.

تحقق افزایش تولید ۵ میلیون بشکه‌ای نفت و میعانات

زنگنه با اشاره به هدف‌گذاری برای افزایش تولید نفت و میعانات، اظهار کرد: هدف‌گذاری پنج میلیون بشکه‌ای برای تولید نفت و میعانات تحقق خواهد یافت.

وزیر نفت در پاسخ به این سوال که چه میزان از درآمد نفتی سال ۱۳۹۶ تحقق یافته است، بیان کرد: طبق همان چیزی که اعلام کردیم بیش از ۲.۵ میلیون بشکه صادرات با قیمت ۵۰ دلاری نفت صورت گرفت و حتی بیشتر از درآمدی که برای سال ۱۳۹۶ تعیین شده بود تحقق خواهد یافت.

تغییر شکل قرارداد فروش ال‌ان‌جی به شرکت نروژی

وی در ادامه با اشاره به قرارداد فروش ال‌ان‌جی به شرکت نروژی، ادامه داد: در مورد این قرارداد بحث‌هایی صورت گرفت و نظرات را شنیدیم. برخی دوستان سوال‌هایی کردند که رسما به آن پاسخ دادیم. ممکن است شکل این قرارداد به دلایلی عوض شود و شکل فروش گاز به طرف مقابل به این شکل تغییر کند که گاز متعلق به ما باشد و طرف مقابل آن را به ال‌ان‌جی تبدیل کرده و به ما تحویل دهد و دستمزد بگیرد. در این شرایط ما خودمان باید بازاریابی کنیم.

راه برای مذاکره با ترکمنستان باز است

زنگنه در مورد مذاکره با ترکمنستان گفت: ترکمنستان درخواست نکرد که این موضوع به داوری بین‌الملل ارجاع داده شود آنها همیشه درخواست دارند موضوع به داوری نرود، اما هنگامی که مذاکرات نتیجه ندهد این موضوع به داوری خواهد رفت، اما ما راه را برای مذاکره باز گذاشته‌ایم.

هزینه تولید هر لیتر بنزین کمتر از ۵۰ سنت نیست

وزیر نفت در پاسخ به این سوال که هزینه تمام شده تولید هر لیتر بنزین در کشور چقدر است، گفت: با توجه به قیمت نفت هزینه تولید هر لیتر بنزین کمتر از ۵۰ سنت نیست.

وی از لغو آزمون استخدامی وزارت نفت خبر داد و در مورد انتقال برق به وزارت نفت، اظهار کرد که امیدوارم این موضوع محقق نشود.

 

منبع: ایسنا

نظرات