کد خبر: 127530

مذاکرات هیئت سازمان دامپزشکی ایران با مسئولان نروژ

هیئت سازمان دامپزشکی کشورمان به سرپرستی رئیس سازمان دامپزشکی به منظور توسعه همکاری‌های تهران و اسلو در امر بهداشت و نظارت در حوزه آبزیان به نروژ سفر کرده و قرار است در جریان این سفر، یادداشت تفاهم همکاری‌های دامپزشکی و بهداشت آبزیان بین ایران و نروژ امضا شود. در جریان این دیدار مهدی خلج رئیس

سرویس گزیده‌ها -

هیئت سازمان دامپزشکی کشورمان به سرپرستی رئیس سازمان دامپزشکی به منظور توسعه همکاری‌های تهران و اسلو در امر بهداشت و نظارت در حوزه آبزیان به نروژ سفر کرده و قرار است در جریان این سفر، یادداشت تفاهم همکاری‌های دامپزشکی و بهداشت آبزیان بین ایران و نروژ امضا شود.

در جریان این دیدار مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشورمان با روی آنگل و یک قائم‌مقام وزیر شیلات نروژ، پیرامون همکاری ایران و نروژ در زمینه شیلات، بهداشت آبزیان و دامپزشکی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشورمان همکاری در زمینه سلامت و بهداشت محصولات شیلاتی و امضای سند همکاری دامپزشکی بین دو کشور را برای پاسخگویی به نیاز روزافزون تعامل در این حوزه را ضروری دانست.

به گزارش ایسنا،وی با اشاره به رشد جمعیت و ضرورت تغذیه سالم، استفاده از تجربیات مشترک در زمینه بهداشت و سلامت آبزیان به‌ویژه کاهش مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها، تامین واکسن‌های مورد نیاز، فناوری‌های پیشرفته و تبادل کارشناسان را از جمله زمینه‌های همکاری تهران و اسلو برشمرد.

قائم‌مقام وزیر شیلات نروژ هم در این ملاقات با اشاره توسعه مناسبات دو کشور به‌ویژه در زمینه شیلات و آبزی‌پروری، از گفت‌وگو و تفاهم با کشورمان در زمینه بهداشت و سلامت آبزیان و همکاری در خصوص تولید و صادرات محصولات غذایی دریایی استقبال و بر آمادگی کشورش برای مشارکت در طرح‌های تحقیقاتی و آموزشی شیلات و دامپزشکی تاکید کرد.

ملاقات و گفت‌وگو با رئیس سازمان دامپزشکی نروژ، بازدید از انستیتو تغدیه و شیلات، تاسیسات مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت غذایی در شهر برگن و انستیتو دامپزشکی نروژ از جمله دیگر برنامه‌های سفر هیئت سازمان دامپزشکی کشورمان به این کشور است.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0.79)
612900
48,000
سکه امامی (%0.4)
1508500
60,000
دلار (%1.35)
4494
600
یورو (%0.59)
5605
330
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.