مذاکره وزیر دارایی روسیه و وزیر خزانه‌داری آمریکا بر سر تحریم‌ها

مذاکره وزیر دارایی روسیه و وزیر خزانه‌داری آمریکا بر سر تحریم‌ها

وزیر دارایی روسیه و وزیر خزانه‌داری آمریکا در حاشیه نشست صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی در واشنگتن در مورد تحریم‌ها علیه مسکو بحث و گفتگو کردند.

ساعاتی پیش «آنتون سیلوانوف» وزیر دارایی روسیه و «استیون مانچینی» وزیر خزانه‌داری آمریکا در حاشیه نشست بهاره صندوق بین‌المللی پول-بانک جهانی در واشنگتن با یکدیگر دیدار کردند و بر سر موضوع اعمال تحریم علیه روسیه از سوی آمریکا صحبت کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر همین اساس، وزارت خزانه‌داری آمریکا چند روز پیش بر اساس آنچه که خود از آن به عنوان «فعالیت‌های خبیثانه جهانی» روسیه یاد کرد، ۳۸ نفر از فعالان اقتصادی روس، مقامات ارشد و شرکت‌های روسیه را در فهرست تحریم‌ها قرار داد و به دنبال آن هم سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت: «استیون مانچینی» وزیر خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدید علیه روسیه را اعلام می‌کند؛ اما بعد از آن، ترامپ تصمیم به تعلیق درآوردن تحریم‌های علیه روسیه کرد.

همچنین در ابتدای این دیدار، وزیر خزانه داری آمریکا در مورد مسائل کره شمالی، روسیه و اوکراین با وزیر دارایی روسیه بحث و گفتگو کرد. به گفته وزیر دارایی روسیه، بسیاری از وزرای دارایی گروه جی ۲۰ که شامل اروپایی ها هم می‌شوند، در پیش گرفتن سیاست حمایتی را غیر قابل قبول می‌دانند. وی در دیدار خود با «مانچینی» گفت: این جلسه به اقتصاد جهانی اختصاص داده شد و اقدامات باز دارنده علیه روسیه و دیگر کشورها را محکوم کردیم.

وزیر دارایی روسیه در صحبت هایی جداگانه گفت: بسیاری از سخنرانان و وزرای دارایی در مورد ضرورت توقف سیاست حمایتی صحبت کردند و وزرای اروپایی هم در مورد محکوم بودن سیاست حمایتی صحبت‌هایی را ارائه کردند.

 

منبع: اسپوتنیک

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند