مراقب این هشدار وزیر بهداشت باشید

تصادف+اتوبوس+تجارت نیوز

وزیر بهداشت، با اشاره به فعالیت پایگاه های اورژانس بیمارستان ها و… در ایام تعطیلات نوروزی گفت:‌ از تعطیلات عید، مدت زیادی باقی‌مانده و ما نگران حوادث ترافیکی هستیم که به علت عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی رخ می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هشدار وزیر بهداشت درباره چیست؟

به نقل از همشهری آنلاین، دکتر بهرام عین‌اللهی در مورد آمارهای نوروزی با بیان اینکه در این چند روز همه جا تعطیل بوده اما کادر بهداشت و درمان همچون گذشته فعال بودند گفت: ترافیک امسال بیشتر از سالهای قبل بوده بگونه‌ای که  حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته است، بنابراین پرسنل ما نیز فعال‌تر کار می کردند به گونه ای که امسال ۸۲۶ هزار مراجعه داشتیم که ۱۷۲ هزار بستری شدند و همچنین ۱۹۸ هزار بازرسی انجام شد و ۲۱۶هزار ماموریت داشتیم.

وی  با اشاره به تصادفات نورورزی و بیان اینکه ۱۱ هزار بیمار و مصدوم را به صورت زمینی و هوایی منتقل کردیم که متاسفانه ۲۳۰ فوتی ثبت شده به علت حوادث ترافیکی گفت: ۴۷ هزار بیماران قلبی، تنفسی، مسمومیت، سوختگی و… داشتند، دیده شدند که ۲۴هزار درمان در محل و ۲۳ هزار اعزام انجام شد.

وزیر بهداشت افزود: پایگاه های اورژانس بیمارستان ها و… همه فعال بودند اما از تعطیلات عید، مدت زیادی باقی‌مانده و ما نگران حوادث ترافیکی هستیم که به علت عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی رخ می‌دهد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند