مراکز فروش عمده مواد محترقه تحت نظر هستند

مراکز فروش عمده مواد محترقه تحت نظر هستند

رئیس پلیس پایتخت گفت: عملیات ویژه پلیس در چهارشنبه آخر سال از ساعت ۱۵ آغاز می‌شود و هم‌اکنون مراکز عمده‌فروش مواد محترقه تحت نظر هستند.

سردار حسین رحیمی درباره چهارشنبه آخر سال و حوادث متعدد در این شب گفت: بار دیگر تاکید می‌کنم که بدون هیچ گونه اغماض و با قاطعیت تمام با افرادی که در این شب هنجارشکنی کنند، برخورد خواهیم کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در این زمینه چند مسئله حائز اهمیت است که نخستین آن، نقش خانواده‌هاست.

رئیس پلیس پایتخت توضیح داد: خانواده‌ها در زمینه پیشگیری از حوادث نقش بسیار پررنگی دارند. آن‌ها با نظارت بر رفتار فززندانشان می‌توانند مانع بسیاری از حوادث در این شب شوند.

وی افزود: بیشترین آسیب‌ها در این شب مربوط به نوجوانان است و ما از خانواده‌ها می‌خواهیم در این شب در کنار فرزندانشان باشند و بر رفتارهای آن‌ها نظارت کنند.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه گفت: موضوع دیگر تذکراتی است که ما به اصناف داده‌ایم.

سردار رحیمی در این‌باره گفت: مراکز عمده‌ای که در کار خرید و فروش این مواد هستند نه تنها تذکرات لازم را دریافت کرده‌اند، بلکه تحت نظر و مراقبت هستند و ما در صورت مشاهده عرضه محصولات ناهنجار و غیرمتعارف به شدیدترین شکل با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: این واحدهای صنفی و چند پاساژ معروف در این حوزه در صورت تخلف بلافاصله از سوی پلیس پلمب خواهند شد و با فروشندگان برخورد می‌شود.

سردار رحیمی به صنف شیمیایی فروش‌ها هم اشاره کرد و گفت: ما جلساتی را با صنف شیمیایی فروش‌ها داشته‌ایم و تذکرات لازم به این صنف هم داده شده و عنوان کردیم در صورت تخلف و تولید مواد محترقه خطرناک با قاطعیت با آن‌ها برخورد می‌شود.

رئیس پلیس پایتخت درباره کسانی که در خیابان‌ها نیز مواد محترقه می‌فروشند گفت: آن‌ها هم اگر مواد غیراستاندارد و غیر عرف بفروشند، شامل برخورد پلیس خواهند شد.

سردار رحیمی در خصوص جوانان و نوجوانانی که در سطح خیابان رفتار ناهنجار می‌کنند نیز گفت: متاسفانه شاهدیم که بسیاری از جوان‌ها و نوجوان‌ها در این شب آسیب جدی می‌بینند علاوه بر نقص عضو موارد فوتی هم داریم، لذا ما با هر گونه سلب آرامش اجتماعی برخورد می‌کنیم.

وی افزود: همچنین با هماهنگی‌هایی که با مقام قضایی شده، خودروهایی که در این شب با حرکات غیرعرف همراه باشند، توقیف می‌شوند و این توقیف تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس پایتخت در خاتمه با اشاره به حضور گسترده پلیس در این شب در سطح خیابان‌ها گفت: نیروهای ما از ساعت ۱۵ در آماده باش کامل خواهند بود و تمام سعی ما این است که شب آرامی را برای شهروندان رقم بزنیم.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند